У МУЗЕЇ ЗАПОВІТУ Т. Г. ШЕВЧЕНКА ВІДБУЛОСЯ ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ ДИТЯЧИХ ХУДОЖНІХ РОБІТ

У МУЗЕЇ ЗАПОВІТУ Т. Г. ШЕВЧЕНКА ВІДБУЛОСЯ ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ ДИТЯЧИХ ХУДОЖНІХ РОБІТ

14 лютого 2025 р. у Музеї Заповіту Т. Г. Шевченка відбулося відкриття виставки «Батьківщині» (роботи лауреатів Всеукраїнського конкурсу дитячих ілюстрацій до поезії Тараса Шевченка та Шандора Петефі).

Твори, представлені на ній – 58 картин, створені в межах проєкту, приуроченого до 210-ої річниці від дня народження українського національного генія Тараса Шевченка та 200-річчя угорського національного поета Шандора Петефі. Його організаторами виступили: Посольство Угорщини в Україні, Національна бібліотека України для дітей, Національна секція міжнародної ради з дитячої та юнацької книги (UA IBBY) за підтримки Міністерства культури та стратегічних комунікацій України. Кращі роботи було вміщено до видання «БАТЬКІВЩИНІ»: альбом творчих робіт за результатами Всеукраїнського конкурсу дитячих ілюстрацій до поезій Тараса Шевченка та Шандора Петефі», підготовленого Національною бібліотекою України для дітей, під редакцією В. В. Зеленської (2024 р.).

Постаті Тараса Шевченка та Шандора Петефі об’єднані історичним періодом їх життя, подібністю мотивів у творчості – волелюбність, боротьба за свободу та незалежність рідної землі. Також їх зближують революційно-демократичні переконання і в однаковій мірі властиве обом почуття народності, що виявляється в мові, образній структурі їхньої творчості, глибокому розумінні народного життя, любові до свого народу.

Гостями заходу в Музеї Заповіту Т. Г. Шевченка були: дипломатом з питань культури і освіти Посольства Угорщини в Україні Єва Хеізерне Хегедюш, дипломат Ігнац Надь, дипломат Посольства Словаччини в Україні Драгомира Трновцова, генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей Алла Гордієнко, заступник генерального директора Національної бібліотеки України для дітей Людмила Бацай, ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталій Коцур, директор бібліотеки Університету Григорія Сковороди в Переяславі Ольга Шкира, головний спеціаліст відділу культури та туризму Переяславської міської ради Вікторія Гуріна, директор Переяславської художньої школи імені Петра Холодного Ірина Кузьмицька.

Музичний супровід заходу забезпечили викладачі та учні Переяславської музичної школи ім. П. Сениці: Юрій Дебеляк, Вадим Ноздровський («Угорський танець № 5»), Єлизавета Лазоренко та Антоній Лазоренка («Ой три шляхи широкії» (упорядник Людмила Луцишина).

Цей захід продовжив цьогорічні тематичні зібрання, приурочені до відзначення 180-річчя від часу перебування Т. Г. Шевченка на Переяславщині та написання ним знакових творів: «Як умру, то поховайте…», «Наймичка», «Кавказ», вступ до поеми «Єретик», «І мертвим, і живим, і ненародженим землякам моїм…», «Холодний Яр», «Маленькій Мар'яні», «Минають дні, минають ночі», «Три літа», «Давидові Псалми», а також низки малюнків.

Старший науковий співробітник НДВ «Музей Заповіту Т. Г. Шевченка»                                                    Катерина Нагайко