Павло Пилипович Глоба – художник, що творив у стилі реалізму, член Студії військових художників ім. М.Б.Грекова, член Союзу художників СРСР (з 1943 р.).
Народився Павло Пилипович 27 січня 1918 року в УКРАЇНСЬКІЙ СІМ’Ї у с. Пологи-Вергуни Переяслав-Хмельницького району, що на Київщині.
Павло Глоба закінчив сибірське художнє училище ім. М.Врубеля (м. Омськ), а потім – Академію мистецтв (м. Ленінград) для удосконалення художньої майстерності та професійних навиків. З початком Великої Вітчизняної війни був призваний до рядів Червоної Армії. Але, за рекомендаціями Академії мистецтв (м. Ленінград) П.Глоба був переведений в студію військових художників ім. М.Б.Грекова, де служив до 1945 року. 24 квітня 1945 року при штурмі Берліну відважний художник П. Глоба був тяжко поранений й демобілізований після лікування. Нагороджений почесними медалями «За взятие Берлина», «За Победу над Германией».
Творча спадщина художника налічує близько 3-4 тисяч творів, яким П.П.Глоба вів суворий облік. Невідомо, де всі полотна зберігаються в даний час, тому що майстерня художника перейшла у власність Союзу художників СРСР після смерті Павла Пилиповича, частина робіт дарована цінителям мистецтва, частина – продана ним та його дружиною для виживання в скрутних умовах тогочасного життя. З 1941 року художні твори П.П.Глоби почали експонуватись на виставках студії ім. М.Б.Грекова, московських художніх виставках та виставках творів художників-ветеранів Вітчизняної війни.
Життєлюбний характер та оптимізм Глоби в повній мірі проявились в його творчості. Природа та люди в його творах сповнені сили й радості буття. Смуток, відчай та нудьга його рідко зачаровували. Активна натура Глоби вимагала мажорної тональності та яскравих фарб, саме тому в емоційній структурі його творів переважають сильні та відкриті почуття. Водночас з цим, в крупних, стрімко накинутих мазках, характер яких не чітко відповідає уявленням про класичні співвідношення кольорів, загальна гармонія завжди витримана.
Творив П.Глоба завжди з емоційним підйомом, пристрасно й натхненно, так, що всі художники, які працювали з ним на етюдах, підхвачували його налаштованість, однак витримати це своєрідне змагання рідко кому вдавалось. Художника захоплював не лише кінцевий результат творчості, але й сам творчий процес. У цьому й полягає одна з особливостей його живописного почерку – характерного живописного скоропису з незвичною виразною фактурою.
1983 року талановитий художник Павло Пилипович Глоба помер від лейкемії. Помер він так, як хотілось би будь-якому живописцю – з пензлем у руці, під час роботи, такої ж безпосередньої та радісної по світосприйняттю, як і все, що він створював для мистецтва в часи розквіту.
У 1986 році в Москві, за ініціативою дружини П.Глоби, Московською організацією Союзу художників РРФСР була організована та проведена персональна виставка робіт Павла Пилиповича.
Переглянути зображення експонованих музейних предметів.
Перелік експонованих музейних предметів