8 січня 2025 р. у Музеї українського рушника пройшла зустріч з ветераном музейної справи Ніною Захарчук. На виставці «Історія Музею просто неба» представлено фотографії (69 предметів) з її особистого архіву.
Виставки
21 листопада 2024 року в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі, до Дня Гідності та Свободи, відкрито виставку «Україна –одна, єдина й нероздільна!», яку презентує Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав». Варто відзначити, що вперше, частина фотоілюстрацій, предметів та особистих речей учасників Революції Гідності 2013–2014 рр. була продемонстрована ще у 2015 р. Матеріали виставки відображають боротьбу українців за свою Незалежність на початку ХХІ ст.
Оргкомітет
7 листопада о 13.00 год у Музеї Заповіту Т. Г. Шевченка відбулося відкриття виставки художниці вірменського походження Марини Саркісян «Рутенія: літери, вбрані у вишиванки».
МИСТЕЦЬКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ ПРОЄКТ «ПЕРЕЯСЛАВ ЧОРНО-БІЛИЙ» ПРЕЗЕНТОВАНО НА XVIII ЗАБОЛОТНІВСЬКИХ ЧИТАННЯХ
17–18 жовтня 2024 р. відбулася Всеукраїнська наукова конференція ХVІІІ Заболотнівські читання, присвячена 80-річчю з часу заснування української Академії архітектури та Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного (ДНАББ) у її структурі.
Переяслав – одне з найдавніших та найбільших міст Київської Русі. Історія міста налічує понад 1000 років. У 1054 р. було створено Переяславське князівство і його першим князем став один із синів Ярослава Мудрого – Всеволод.
23 травня 2024 р. у Музеї Заповіту Т. Г. Шевченка відбулося відкриття виставки «Збірка Тараса Шевченка «Три літа» в ілюстраціях Людмили Башук». Захід проходив у рамках науково-просвітницького проєкту «Десяте літо», що є платформою для презентації та реалізації наукових і просвітницьких задумів, покликаних забезпечити процес національно-патріотичного виховання громадян через втілення шевченківських постулатів та розкриття світоглядних сенсів творчого доробку Кобзаря.
У «Музеї козацької слави. Роботи Василя Завгороднього» Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» створено виставку «Традиційна гуцульська різьба» (із музейного зібрання НІЕЗ «Переяслав»). Для огляду представлено предмети декоративного різьблення другої половини ХХ ст., виготовлені в західних регіонах України, зокрема на Гуцульщині.
18 травня 2023 року в експозиції хати ткача, що знаходиться на території Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини відкрито виставку «Вишиванка – одвічний предків талісман» (на матеріалах фондової колекції НІЕЗ «Переяслав»). Виставка присвячена Дню української вишитої сорочки.
Під такою назвою, із перефразованих слів Т. Шевченка, 20 квітня о 15.00 у Музеї Заповіту Т. Г. Шевченка відкрилась виставка живописних робіт Світлани Леонтьєвої. На мистецьку гостину: «Злети Світлани Леонтьєвої: і пензлем, і душею до небес!» завітали митці та посадовці від культури Переяслава, гості міста, музейні працівники.
4 квітня 2023 р. у Музей книги та друкарства України відбулася культурно-мистецька акція – відкриття виставки «Георгій Ткаченко (1898-1993): маляр та бандурист». Приурочена вона до 125-ої річниці від дня його народження. Це спільний проєкт Департаменту КМДА, Музею книги і друкарства України, Національної академії мистецтв України, Музею кобзарства НІЕЗ «Переяслав», Київського кобзарського цеху. На виставці, в основному, представлені роботи із приватної колекції українського художника-графіка, академіка Національної академії мистецтв України, Народного художника України, лауреата літературно-мистецької премії ім. І. Нечуя-Левицького, близького друга Г. Ткаченка – Василя Перевальського.