Виставки

ВИСТАВКА «ТРАДИЦІЙНА ГУЦУЛЬСЬКА РІЗЬБА» (ІЗ МУЗЕЙНОГО ЗІБРАННЯ НІЕЗ «ПЕРЕЯСЛАВ»)

У «Музеї козацької слави. Роботи Василя Завгороднього» Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» створено виставку «Традиційна гуцульська різьба» (із музейного зібрання НІЕЗ «Переяслав»). Для огляду представлено предмети декоративного різьблення другої половини ХХ ст., виготовлені в західних регіонах України, зокрема на Гуцульщині.

ВИСТАВКА «ВИШИВАНКА – ОДВІЧНИЙ ПРЕДКІВ ТАЛІСМАН (НА МАТЕРІАЛАХ ФОНДОВОЇ КОЛЕКЦІЇ НІЕЗ «ПЕРЕЯСЛАВ»)

18 травня 2023 року в експозиції хати ткача, що знаходиться на території Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини відкрито виставку «Вишиванка – одвічний предків талісман» (на матеріалах фондової колекції НІЕЗ «Переяслав»). Виставка присвячена Дню української вишитої сорочки.

НЕЗЛИМ ТИХИМ… ПЕНЗЛЕМ

Під такою назвою, із перефразованих слів Т. Шевченка, 20 квітня о 15.00 у Музеї Заповіту Т. Г. Шевченка відкрилась виставка живописних робіт Світлани Леонтьєвої. На мистецьку гостину: «Злети Світлани Леонтьєвої: і пензлем, і душею до небес!» завітали митці та посадовці від культури Переяслава, гості міста, музейні працівники.

У МУЗЕЇ КНИГИ ТА ДРУКАРСТВА УКРАЇНИ ЕКСПОНУЄТЬСЯ ВИСТАВКА «ГЕОРГІЙ ТКАЧЕНКО (1898-1993): МАЛЯР ТА БАНДУРИСТ»

4 квітня 2023 р. у Музей книги та друкарства України відбулася культурно-мистецька акція – відкриття виставки «Георгій Ткаченко (1898-1993): маляр та бандурист». Приурочена вона до 125-ої річниці від дня його народження. Це спільний проєкт Департаменту КМДА, Музею книги і друкарства України, Національної академії мистецтв України, Музею кобзарства НІЕЗ «Переяслав», Київського кобзарського цеху. На виставці, в основному, представлені роботи із приватної колекції українського художника-графіка, академіка Національної академії мистецтв України, Народного художника України, лауреата літературно-мистецької премії ім. І. Нечуя-Левицького, близького друга Г. Ткаченка – Василя Перевальського.

У МУЗЕЇ ТРИПІЛЬСЬКОЇ КУЛЬТУРИ ВІДКРИТО ВИСТАВКУ «АХЕОЛОГІЧНІ СТОРІНКИ ГАЛИНИ БУЗЯН: КОЛОМИЙЩИНА ІІ»

У Музеї трипільської культури Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» співробітниками науково-дослідного відділу археології НІЕЗ «Переяслав» створено виставку «Археологічні скарби Галини Бузян: Коломийщина ІІ». Її приурочено до 70-ліття від дня народження археологині, музеєзнавця та пам’яткоохоронця Переяславського краю – Галини Миколаївни Бузян. На теренах переяславського музейництва науковиця працює вже більше 47 років. Із них 32 роки вона плідно й натхненно співпрацювала з Героєм України, Будівничим музеїв Михайлом Івановичем Сікорським. За час професійної кар’єри вона виступила організатором та учасником багатьох експедицій по вивченню спадщини трипільців-землеробів на теренах Середнього Подніпров’я та Подністров’я. Особлива сторінка її археологічного життя розкопки трипільського поселення Коломийщина ІІ. Історія, результати та матеріали цих досліджень і складають основу пропонованої виставки.

Виставка «Козацтва славного часи: різьблені картини Івана Чередніченка»

27 січня 2022 року в Музеї «Заповіту» Т.Г.Шевченка відбулося урочисте відкриття виставки «Козацтва славного часи: різьблені картини Івана Чередніченка».

Виставка «Україна незалежна. Україна соборна. 1917 – 2022 рр.»

   21 січня 2022 року в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі, в рамках Всеукраїнського історико-культурологічного форуму до Дня Соборності України та Дня пам’яті Героїв Небесної сотні, відкривається виставка «Україна незалежна. Україна соборна. 1917 – 2022 рр.», яку презентує Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав». 

«Михайло Іванович Жам – невтомний мандрівник у минувшину»

З 19 лиcтопада по 1 грудня 2021 р. у Музеї хліба НІЕЗ «Переяслав» демонструватиметься виставка,  приурочена 90-річчю  Михайла Івановича Жама – відомого дослідника української народної культури, музейника, пам’яткоохоронця, краєзнавця, талановитого керівника, активного громадського діяча, патріота рідного краю, знавця історії Переяславщини, фахівця з народного сухопутного транспорту, народних промислів і ремесел, сільськогосподарських знарядь праці, першого очільника переяславського скансену – Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини, фундатора Музею народного сухопутного транспорту, співорганізатора Музею хліба.

У МЕМОРІАЛЬНОМУ МУЗЕЇ Г.С.СКОВОРОДИ ВІДКРИТО ВИСТАВКУ «ДУКАЧІ ТА ПРИКРАСИ: СХІД»

Сучасна жінка не може уявити своє життя без прикрас. Здавна жіночі прикраси були невіддільною частиною святкового та буденного вбрання. Кожна мала своє призначення та оберегові властивості. Саме до таких відносяться і дукачі, які були ледь не обов’язковою прикрасою на території України.