Культурно-освітні заходи

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЯРОСЛАВА ПОТАПЕНКА

14 січня 2025 року в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі, у приміщенні бібліотеки, де розташована виставка «Україна – одна, єдина й нероздільна!», вшанували пам’ять громадського активіста, активного учасника Революції Гідності, голови ради ГО «Майдан Переяславщини», доктора історичних наук, професора кафедри історії та культури України Ярослава Олександровича Потапенка.

НАРОДНИЙ ПОЕТ ВАСИЛЬ СИМОНЕНКО – НАЙМОЛОДШИЙ ІЗ «ШІСТДЕСЯТНИКІВ»

«Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не можна тільки Батьківщину…». Хто не знає цих відомих слів, які належать українському поетові Василю Симоненку. 8 січня 2025 року Василю Симоненку виповнилося б 90 років! Але його життєвий шлях був надто коротким – Василь Симоненко прожив тільки 28 років. Хоча залишив для нас яскраву, патріотичну і сповнену боротьби та любові поетичну спадщину!

ЛЕКЦІЯ НА ТЕМУ: «ТРИПІЛЬСЬКА КУЛЬТУРА – ФЕНОМЕН ДАВНЬОЗЕМЛЕРОБСЬКИХ СУСПІЛЬСТВ ЄВРОПИ»

4 грудня 2024 р. учні 9 класів Комунального закладу Київської обласної ради «Переяславський ліцей «Патріот» прослухали лекцію старшої наукової співробітниці науково-дослідного відділу археології Г. М. Бузян «Трипільська культура – феномен давньоземлеробських суспільств Європи».

НА ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ БІОЛОГІЧНОМУ ФОРУМІ «ДОТИК ПРИРОДИ» ПЕРЕМОГЛА ПЕРЕЯСЛАВКА СОФІЯ ЧЕРНОВСЬКА

У вересні – листопаді 2024 р. на виконання Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2024 рік відбувся Всеукраїнський біологічний форум учнівської та студентської молоді «Дотик природи».

МИ ВІЛЬНІ ТВОРИТИ МАЙБУТНЄ У НАШІЙ НЕЗЛАМНІЙ КРАЇНІ!

До Дня Гідності та Свободи в Музеї «Заповіту» Т.Г. Шевченка Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» відбувся культурно-просвітницький захід «Ми вільні творити майбутнє у нашій незламній країні!» за участі майора запасу Збройних Сил України, кавалера ордена «За мужність», Почесного громадянина міста Переяслав Володимира Мамітька та учнів-одинадцятикласників КЗ КОР «Переяславський ліцей «Патріот» (учитель – Інга Лазарєва).

ПАТРІОТИЧНА ГОДИНА В НІЕЗ «ПЕРЕЯСЛАВ»

19 листопада в залі НІЕЗ «Переяслав» за адресою Шевченка, 6 відбувся просвітницький захід для учнів 7–9 класів Стовп‘язької гімназії Дівичківської сільської ради під назвою «Патріотична година в НІЕЗ «Переяслав». Це зібрання влаштоване в тисячний день повномасштабної російсько-української війни з метою підсилення патріотичної свідомості з-поміж молодшого покоління українців, не зважаючи на складні обставини сьогодення. Ініціатором та модератором його проведення став вчитель історії України вищевказаного закладу Ігор Бутник. До організації долучилися також працівники заповідника, зокрема вчений секретар Ігор Гайдаєнко. Захід розпочався з хвилини мовчання у пам'ять загиблих українців та виконанням державного гімну України. У своєму зверненні до учасників заходу генеральний директор НІЕЗ «Переяслав» Олексій Лукашевич наголосив на провідній ролі Збройних Сил та Сил Оборони нашої держави в спротиві ворогу, а також підкреслив, що важливе значення у захисті України має боротьба за звільнення від російського ідеологічного впливу.

ЛЕКЦІЯ НА ТЕМУ «ПЕРЕЯСЛАВСЬКИЙ ЦИКЛ У ТВОРЧОСТІ Т. Г. ШЕВЧЕНКА»

18 листопада 2024 року у Музеї Заповіту Т. Г. Шевченка для учнів 10-б класу КЗ КОР «Переяславський ліцей «Патріот» завідувач науково-дослідного відділу Наталія Кухарєва прочитала лекцію «Переяславський цикл у творчості Т. Г. Шевченка».

ЛЕКЦІЯ «САКРАЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКИХ РУШНИКІВ»

6 листопада 2024 року у Переяслав-Хмельницькому ліцеї-інтернаті «Патріот» для учнів 9-А класу (класний керівник Світлана Миколаївна Гриценко) прочитана лекція «Сакральність українських рушників».

ДРУГА ЗУСТРІЧ ПРОЄКТУ «ВЕЛИЧНА ІСТОРІЯ МАЛЕНЬКОГО МІСТА»

Наприкінці вересня цього року на базі Переяславської публічної бібліотеки розпочався науково-просвітницький проєкт «Велична історія маленького міста». Він є платформою для комунікації науковців НІЕЗ «Переяслав» з фаховою аудиторією: працівниками бібліотек та вчителями історії шкіл громади. Формат його роботи це лекторії під час яких висвітлюються актуальні аспекти історії міста Переяслава.

30 жовтня о 14.00 відбулася друга зустріч в межах проєкту. З лекцію на тему: «Як у Переяславі зберігають пам’ять про Героя України Михайла Сікорського» перед бібліотекарами, вчителями та містянами Переяславської громади виступив завідувач науково-дослідного відділу історичного краєзнавства НІЕЗ «Переяслав», кандидат історичних наук Тарас Нагайко. Аудиторія зустрічі склала понад 20 осіб. З-поміж інших захід відвідали директор Переяславської художньої школи імені Петра Холодного Ірина Кузьмицька, представник відділу культури і туризму Переяславської міської ради Вікторія Гуріна, почесний громадянин міста Переяслава поет та краєзнавець Олег Коломієць, завідувач відділу обслуговування бібліотеки Університету Григорія Сковороди в Переяславі Лідія Губар, старший науковий співробітник НІЕЗ «Переяслав» Катерина Нагайко, громадський активіст Микола Богатир.

НОВИЙ СЕКТОР ПРАЦЮЄ

З 1 червня 2024 року у Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав» розпочав функціонувати сектор оцифрування музейних цінностей, що входить до складу відділу науково-фондової роботи НІЕЗ «Переяслав».