«СПАДОК ПОКОЛІНЬ» ВІД ЮЛІЇ ПЕТРЕНКО

«СПАДОК ПОКОЛІНЬ» ВІД ЮЛІЇ ПЕТРЕНКО

У Музею Заповіту Т. Г. Шевченка в переддень відзначення дня народження генія українського народу, національного поета було відкрито виставку Юлії Петренко «Спадок поколінь».

Відкрила виставку виконанням творів Кобзаря Анастасія Тонконог, учениця 9 класу Переяславської гімназії № 1.

Юлія Петренко – художниця декоратично-ужиткового мистецтва, член Національної спілки художників України (2017) та Української асоціації ручної творчості, має звання «Майстриня року-2003», багаторазова переможниця міжнародних та всеукраїнських мистецьких і освітянських конкурсів. Вона розробила кілька авторських образотворчих методик, які висвітлені у фаховій всеукраїнській літературі. Видала 4 посібники для педагогів і дітей, що побачили світ у всеукраїнських видавництвах. Є ілюстратором серії дитячих журналів та навчально-пізнавальних книг, серед яких і Всеукраїнський пригодницький журнал для дітей «Крилаті». Співорганізатор соціально-мистецького проєкту Київщини «Стихія жінка».

Художницю та учасників заходу привітали заступник генерального директора НІЕЗ «Переяслав» Олександр Колибенко та секретар Переяславської міської ради Лідія Оверчук.

У своїх творах Юлія Петренко відроджує старовинні техніки, показує їх по-новому, інтерпретує в сучасному інноваційному вигляді. Працює в техніці ліплення об’ємних картин-барельєфів з солоного тіста та сучасних матеріалів, які називають «об’ємним живописом» та «українським 3D». Це поєднання трьох давньоукраїнських технік: мотанка, вибійка, клеєння льону. Поєднання цих текстильних технік і матеріалів – це своєрідний експеримент.

Відрадно зауважити, що волонтерка створила колекцію АРТ-об’єктів з військових артефактів, що розігруються на благодійних аукціонах для підтримки ЗСУ.

Майстриня була учасницею обласних, всеукраїнських, міжнародних мистецьких виставок, з-поміж яких персональні: у Ніжині (2003, 2009, 2012, 2016), Києві (2004, 2015, 2016, 2017, 2018, 2024), Львові (2005), Козельці (2005), м. Дубичі (Польща, 2011), Борисполі (2015, 2021, 2023), Лубнах (2016), Прилуках (2018), Глухові (2019), с-щі Качанівка (2019), Переяславі (2020, 2023), м. Сен-Дізьє (Франція, 2022), Трипіллі (2023). Деякі твори зберігаються в Національному музеї декоративного мистецтва України (Київ).

На виставці представлено 30 робіт, виконаних у текстильній техніці.

До вітальних слів доєдналися майстрині Ірина Кузьмицька та Ольга Стрілець, висловивши своє захоплення роботами Юлії Петренко.

Авторка виставки висловила свою вдячність за організацію виставки, за приємні слова і оцінку робіт, удокладнила в яких техніках вона працювала і зараз які розвиває.

Роботи Юлії Петренко у Музеї Заповіту Т. Г. Шевченка будуть демонструватися упродовж березня. Вхід на виставку – безкоштовний.

Завідувач науково-дослідного відділу «Музей Заповіту Т. Г. Шевченка»                                                                Марина Навальна