Новини

ПРОСТІР В ІСТОРИЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ. Вип. 5

Підготовлено черговий випуск видання "Простір в історичних дослідженнях". До цього випуску включено матеріали VІ Міжнародної наукової конференції "Фактор простору в історичних дослідженнях", що відбулася 7 листопада 2024 р. в Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав».

Простір в історичних дослідженнях / відп. ред. С. М. Вовкодав. Переяслав, 2024. Вип. 5. 176 с.

Переглянути

 

ДО УВАГИ ВІДВІДУВАЧІВ!

 
Повідомляємо, що з 1 січня 2025 року змінено вартість платних послуг у музеях Національного історико-етнографічного заповідника "Переяслав". 
Ознайомитись із переліком платних послуг та їхньою вартістю:  переглянути.
 

КРУГЛИЙ СТІЛ «КРАЄЗНАВСТВО ПЕРЕЯСЛАВЩИНИ: ДОСЛІДЖЕННЯ, ПРОБЛЕМИ, ПОСТАТІ»

Шановні колеги! Запрошуємо до участі в роботі круглого столу «Краєзнавство Переяславщини: дослідження, проблеми, постаті» який відбудеться 20 грудня 2024 р. Усі деталі вказано в інформаційному листі.

Інформаційний лист: https://drive.google.com/file/d/1yFctPGWEVGrTVYARgxAb5Md5TCmc07Jk/view?usp=sharing

МУЗЕЙНИКИ ПЕРЕЯСЛАВА В БЕРЕЗОВІЙ РУДЦІ

Працівники Музею «Заповіту» Т.Г. Шевченка відвідали Картинну галерею в місті  Яготині та визначні місця Березової Рудки.

У ПЕРЕЯСЛАВІ ВІДБУДЕТЬСЯ XІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРОЛОГІЧНИЙ ФОРУМ «СІКОРСЬКІ ЧИТАННЯ»

Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав» інформує, що 23 жовтня 2024 року в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі відбудеться XІІІ Всеукраїнський історико-культурологічний форум «Сікорські читання». Співорганізаторами заходу є Університет Григорія Сковороди в Переяславі, Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав» та Національна спілка краєзнавців України.

НАУКОВЦІ ЗАПОВІДНИКА НА ШЕВЧЕНКІВСЬКИХ ЧИТАННЯХ У КАНЕВІ

Наукові працівники «Музею Заповіту Т.Г. Шевченка» 26 вересня 2024 року взяли участь у Десятих Міжнародних Шевченківських читаннях «Наукові здобутки у вивченні біографії Тараса Шевченка» (до 210-ї річниці з дня народження митця та 175-ліття завершення експедиції на Арал).

ДО 80-РІЧЧЯ МИКОЛИ ГАВРИЛОВИЧА МАХІНЧУКА

13 вересня 2024 року свій 80-річний ювілей відзначає відомий журналіст, письменник, краєзнавець, біографіст Микола Гаврилович Махінчук, творчий шлях якого пов’язаний із Переяславом, його історією та людьми.

ДО МУЗЕЮ «ЗАПОВІТУ» ТАРАСА ШЕВЧЕНКА ЗАВІТАЛИ ДЕПУТАТИ МІСЬКОЇ РАДИ

Достовірно відомо, що 19 серпня 1845 року переяславський лікар Андрій Козачковського разом із місцевою інтелігенцією приймав Тараса Шевченка у  своєму будинку. Усі були у захваті від поета. Переяславський лікар Штерн саме в цей день вигукнув: «Батько! Оце так батько!». За спогадами Андрія Козачковського з цього дня всі почали називати Тарас Шевченка «батьком».

ГАЛИНА БУЗЯН – ДОСЛІДНИЦЯ ПЕРЕЯСЛАВСЬКОГО ТРИПІЛЛЯ

15 серпня громадськість України відзначає День археолога – професії захоплюючої та непростої. Завдяки наполегливій праці цих людей ми дізнаємося про давні сторінки нашого минулого. Знахідки дописемного періоду є по суті єдиним джерелом для пізнання життя та побуту наших предків. Фахівці цієї справи є і в нашому місті. Особливе місце в активних археологічних пошуках на території Переяславщини займає непересічна особистість -  Галина Миколаївна Бузян. Вона є заслуженим працівником культури України, трипіллєзнавцем,  багаторічна завідувачка археологічного відділу Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав». Цього року виповнилося 50 років її музейної та археологічної діяльності. За безпосередньої ініціативи та активної участі нашої ювілярки у місті з’явилася  низка музейних експозицій, а музейний фонд поповнився тисячами різночасових археологічних артефактів.