Наукові заходи

V ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ: «СЕРЕДНЯ НАДДНІПРЯНЩИНА: МАТЕРІАЛЬНА ТА ДУХОВНА КУЛЬТУРА»

6 вересня 2024 року на базі Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» було проведено V Всеукраїнську науково-практичну конференцію: «Середня Наддніпрянщина: матеріальна та духовна культура», присвячену 60-річчю Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини. Організатором конференції виступив: НІЕЗ «Переяслав». Варто зазначити, що перша етнографічна конференція була проведена, ще у 2008 році.

IV ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ «ДОСЛІДЖЕННЯ, ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ ПАМ’ЯТОК ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ УКРАЇНИ»

18 квітня 2024 р., у Міжнародний день пам’яток і визначних місць (або у День всесвітнього спадку) на базі Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» було проведено IV Всеукраїнську наукову конференцію «Дослідження, збереження та популяризація пам’яток історико-культурної спадщини України». 

У МУЗЕЇ ЗАПОВІТУ Т. Г. ШЕВЧЕНКА РОЗПОЧАТО НАУКОВО-ПРОСВІТНИЦЬКИЙ ПРОЄКТ «ДЕСЯТЕ ЛІТО»

5 квітня 2024 р. у Музеї Заповіту Т. Г. Шевченка відбулася презентація науково-просвітницького проєкту «Десяте літо», що був започаткований з нагоди відзначення 210-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка. Назвою проєкту є словосполучення з поезії Т. Г. Шевченка «Хіба самому написать…» (1849 р.). У цьому вірші автор порушує проблему сприйняття власної творчості українським суспільством. Зокрема, апелює до створеної ним збірки «Кобзар» (1840 р.), як орієнтиру для національного самоусвідомлення: «Либонь, уже десяте літо, / Як людям дав я «Кобзаря». Запропоноване митцем світоглядне бачення України в його поетичному доробку стало дороговказом для сучасників та нащадків, визначною мірою вплинуло на формування середовища творців Української державності.

НАУКОВА ДИСКУСІЯ

5 квітня 2024 р. об 11:00 у Музеї Заповіту Т. Г. Шевченка відбувся захід – наукова дискусія «Проблеми прочитання збірки Тараса Шевченка «Три літа» (До 177-ої річниці від дня арешту Т. Шевченка 5 квітня 1847 р.), який розпочали хвилиною мовчання в пам'ять про тих, хто загинув у російсько-українській війні, відстоюючи незалежність України.

ІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ. «СОЦІОКУЛЬТУРНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ В УКРАЇНІ ХХ-ХХІ СТ. І ПОДОЛАННЯ РАДЯНСЬКОЇ СПАДЩИНИ В ОСВІТІ, КУЛЬТУРІ, МЕНТАЛЬНОСТІ»

У руслі багаторічної плідної співпраці Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» та кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін УГСП 14 лютого 2024 р. в Університеті Григорія Сковороди проведено ІІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Соціокультурні трансформації в Україні ХХ-ХХІ ст. і подолання радянської спадщини в освіті, культурі, ментальності».

«ВЧАСНО СКАЗАНЕ СЛОВО…» (ДО 60-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТА ПЕРШОЇ РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ СМЕРТІ БУДУГАЙ ОЛЬГИ ДМИТРІВНИ)

6 лютого 2024 р. в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі відбувся круглий стіл, приурочений 60-річчю від дня народження та першій річниці від дня смерті Будугай Ольги Дмитрівни. Ініціатором та модератором заходу виступила Токмань Ганна Леонідівна – доктор педагогічних наук, кандидат філологічних наук, професор Університету Григорія Сковороди в Переяславі.

МІЖНАРОДНИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ «ГОЛОДОМОР В УКРАЇНІ 1932-1933 РР.: ПОСТГЕНОЦИДНИЙ СИНДРОМ»

24 листопада 2023 р. спільно з кафедрою історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін Університету Григорія Сковороди в Переяславі Національним історико-етнографічним заповідником «Переяслав» проведено щорічний Міжнародний круглий стіл «Голодомор в Україні 1932-1933 рр.: постгеноцидний синдром».

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ КРУГЛОГО СТОЛУ «КРАЄЗНАВСТВО ПЕРЕЯСЛАВЩИНИ: ДОСЛІДЖЕННЯ, ПРОБЛЕМИ, ПОСТАТІ»

20 жовтня відбувся круглий стіл «Краєзнавство Переяславщини: дослідження, проблеми, постаті» (до 100-річчя з дня народження Героя України М. І. Сікорського). Захід було проведено в онлайн форматі, на інтернет-платформі Google Meet.

ВІДБУВСЯ НАУКОВИЙ ЗАХІД З НАГОДИ 100-РІЧЧЯ ТВОРЦЯ ПЕРЕЯСЛАВСЬКИХ МУЗЕЇВ

11 жовтня у Меморіальному музеї Г. С. Сковороди відбувся круглий стіл на тему «Постать Михайла Сікорського в осмисленні сучасників та нащадків». Захід було приурочено 100-річчю з дня народження Героя України М. І. Сікорського. Співорганізатором зібрання виступив Університет Григорія Сковороди в Переяславі. Загалом до програми було включено чотирнадцять доповідей та передбачено участь п’ятнадцяти доповідачів. З-поміж них: генеральний директор НІЕЗ «Переяслав» Олексій Лукашевич та ректор університету Віталій Коцур. Контингент учасників склали представники наукових підрозділів Заповідника, а також працівники університетської бібліотеки. З-поміж них – двоє докторів та п’ять кандидатів наук.

ВІДБУЛАСЯ IV ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ: «СЕРЕДНЯ НАДДНІПРЯНЩИНА: МАТЕРІАЛЬНА ТА ДУХОВНА КУЛЬТУРА» (ДО100-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ М.І. СІКОРСЬКОГО)

15 вересня 2023 року у м. Переяславі, Національним історико-етнографічним заповідником «Переяслав» проведено IV Всеукраїнську науково-практичну конференцію: «Середня Наддніпрянщина: матеріальна та духовна культура».