Музей «Поштова станція»

Музей «Поштова станція» відкрив свої двері у 1993 році у приміщенні колишнього міщанського будинку XIX ст.

Поштова станція XIX ст. являла собою державну установу, яка здійснювала пересилання поштової кореспонденції, грошових переказів, посилок та преси. Основною функцією поштових станцій було перевезення пасажирів за встановленим тарифом.

Музей хліба

У Музеї хліба, відкритому у 1984 році, в історико-хронологічній послідовності показано розвиток вітчизняного хліборобства і хлібопекарства від найдавніших часів до сьогодення. У п’ятнадцяти розділах музею представлені всі технологічні процеси землеробства і випічки хліба, відслідковується річний цикл хліборобських робіт селянської родини, відтворені умови побуту і праці хліборобів XIXст.; аналізуються впливи політичних подій на розвиток хліборобства; пропагуються досягнення агрономічної і селекційної наук.

Музей історії народного сухопутного транспорту Середньої Наддніпрянщини

Музей народного сухопутного транспорту, відкритий у 1993 році, репрезентує єдину в Україні колекцію традиційних транспортних засобів Середньої Наддніпрянщини. Вершини свого розвитку сухопутний гужовий транспорт досяг у XIX – на початку XX ст., тому експонати цього періоду домінують у колекції, а саме: сани і вози широкого призначення, грабарка, биндюг, пожежна помпа, фаетон, барабан, лінійка, тачанка, весільний віз.

Музей історії бджільництва Середньої Наддніпрянщини

Музей знаходиться в пам’ятці народної архітектури,  будинку  1863 року, з с.  Помоклі Переяславського повіту Полтавської губернії  (с. Помоклі Переяслав-Хмельницького р-ну Київської обл.) Відкритий  у 1983 році.

Музей архітектури давньоруського Переяслава

Музей архітектури давньоруського Переяслава відкритий у травні 1982 року у павільйоні, спорудженому над залишками унікальної археологічної пам'ятки — собору Архістратига Михаїла ХІ століття. 

Музей «Заповіту» Т.Г. Шевченка

Музей «Заповіту» Т.Г. Шевченка було відкрито 18 квітня 2008 року на честь першого виходу «Кобзаря» Т.Г. Шевченка у Санкт-Петербурзі в 1840 р. у колишньому будинку щирого друга поета, переяславського лікаря А.О. Козачковського.

Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини

Музей  народної архітектури та побуту  Середньої Наддніпрянщини – перший в Україні музей просто неба, створення якого почалося в 1964 році. В основу його концепції покладено принцип еволюції народного житла від найдавніших часів до XX ст. Забудова музею проводилася вільно-кутковим способом з майданом посередині, як у типовому українському селі.

Музей класика єврейської літератури Шолом-Алейхема

Музей відкрито в 1978 році на честь 120-річчя від дня народження письменника. У пам’ятці української народної архітектури XIX ст. відтворено інтер’єри кабінету та вітальні батьківського будинку Шолом-Алейхема (Соломона Рабиновича). Представлені такі речі: меблі, посуд, сімейні світлини, предмети побуту.

Музей пам’яті Поліського району

Музей пам’яті Поліського району знаходиться в будинку 60-70-х рр. XX ст. з селища міського типу Поліське.

Внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року Поліський район Київської області зазнав значного радіоактивного забруднення. Селище міського типу Поліське і 26 населених пунктів району було відселено. Тисячі поліщуків переселилися до різних куточків України. З ініціативи переселенців і створено цей музей, який було урочисто відкрито 24 квітня 2004 року.

Музей історії лісового господарства Середньої Наддніпрянщини

Музей історії лісового господарства розташований у північно-західній частині Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини, у мальовничому куточку серед беріз. Ідея створення цього музею належить фундатору музейної справи на Переяславщині, Герою України – Михайлу Івановичу Сікорському.