МАЙСТЕР-КЛАС «ПИСАНКА-МАЛЬОВАНКА НА ДЕРЕВ’ЯНІЙ ОСНОВІ»

МАЙСТЕР-КЛАС «ПИСАНКА-МАЛЬОВАНКА НА ДЕРЕВ’ЯНІЙ ОСНОВІ»

У цьому році, 5 травня православні християни святкують одне з найбільших церковних свят – Великдень. Це світле свято в пам'ять про диво Воскресіння Ісуса Христа відзначається християнами всього світу протягом багатьох століть. Всі ми чекаємо це свято з піднесеним настроєм, надіями та сподіваннями.

Великдень означає – Великий День, що символізує радість з приводу перемоги Ісуса Христа над смертю та вічним забуттям, загальне відродження і початок нового життя.

Українці ретельно готуються до цього дня. На Великдень традиційно випікають запашні паски, готують різноманітні страви, прикрашають дім і розписують барвисті писанки. До свята готуються всією родиною, адже воно є одним з найулюбленіших і найбільш важливих в українському календарі.

Неможливо уявити український Великдень без писанок. Історія писанок сягає в далеке минуле українського народу і пов’язана ще з язичницьким ритуалом возвеличення одвічного закону весняного відродження землі. Знамениті в усьому світі українські писанки беруть свій початок від прадавніх вірувань нашого народу.

Напередодні свята в «Музеї козацької слави. Роботи Василя Завгороднього» відбувся майстер-клас із декоративного розпису гуашевими фарбами писанок-мальованок на дерев’яних заготовках. На культурно-виховний захід завітали учні 2-А класу Переяславської художньої школи імені Павла Холодного (викладач Т. В. Остаповська).

Під час проведення майстер-класу школярі познайомилися з традиціями писанкарства, дізналися про різні способи орнаментування великодніх яєць, символічне значення кольорів при декоруванні писанки. Майстер-клас проходив у теплій, не вимушеній атмосфері. Діти були активними, захоплені роботою, з великим задоволенням творчо розфарбовували дерев'яні заготовки-мальованки, які отримали в подарунок.

Дякуємо за сумлінну працю на майстер-класі Ксенії Болілій, Руслану Кириченко, Олександрі Бойченко, Вікторії Гнот, Софії Неїжко, Тимуру Герасько, Таїсії Бурчик, Ангеліні Гончаренко, Наталії Дробот, Ростиславу Чередніченко, Алісі Кутовій.

Молодший науковий співробітник НДВ «Музей Заповіту Т.Г. Шевченка»                  Світлана ПРИГОНЮК