ЧАРІВНИЙ СВІТ ПИСАНКИ

ЧАРІВНИЙ СВІТ ПИСАНКИ

23 квітня 2024 року під такою назвою для співробітників Київського обласного відділення Малої академії наук (керівник С. Сажко) та її слухачів етнографом Віктором Ткаченком проведено майстер-клас з розпису великоднього символу – писанки.

В заході взяли участь Сквирський центр творчості, Рокитнянський ліцей, Богуславський ліцей, Переяславський ліцей-інтернат «Патріот» та ін.

Дослідник писанкарського мистецтва в онлайн-форматі проводячи майстер-клас розповів про всі підготовчі процеси до виготовлення писанки, продемонстрував сам процес розпису та одночасно розповідав про традиції писанкарства, орнаментальні мотиви на писанках, роль та значення писанки для етнічних українців, особливо в час російсько-української війни ХХІ ст.

Кожен із присутніх мав можливість виготовити свою, власну писанку таким чином зберігаючи та популяризуючи народне мистецтво.

Провідний науковий співробітник, старший науковий співробітник, доктор історичних наук                                                             Віктор Ткаченко