ДО ПЕРШИХ РОКОВИН ВІД ДНЯ СМЕРТІ ВІРИ ПЕТРІВНИ МЕЛЬНИК

ДО ПЕРШИХ РОКОВИН ВІД ДНЯ СМЕРТІ ВІРИ ПЕТРІВНИ МЕЛЬНИК

Сьогодні, 7 лютого 2024 року виповнюються роковини з дня смерті Віри Петрівни Мельник – колишньої заступниці генерального директора Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», Заслуженого працівника культури України, лауреата Премії імені Героя України Михайла Сікорського Національної спілки краєзнавців України.

В. П. Мельник 28 років очолювала наукову частину Заповідника, здійснювала безпосереднє керівництво науково-дослідною, експозиційною, науково-пошуковою, екскурсійно-масовою роботою, видавничою справою, рекламою, була головою науково-методичної ради та фондово-закупівельної комісії. Під її керівництвом та за її участі планувалося та проводилося наукове комплектування фондового зібрання, погоджувалися щорічні плани та звіти, створювалися численні виставки, здійснювалися експозиції та реекспозиції музеїв Заповідника. Посада заступника директора вимагала присутності на численних засіданнях, зборах, нарадах усіх рівнів – від музейних до міністерських. Вона знаходила час на вичитування величезної кількості методичних матеріалів, численних лекцій, екскурсій, обґрунтувань виставок і реекспозицій. Непримітна, але вкрай потрібна справа, – надання консультативної допомоги колегам, міським відділам культури та освіти, представникам влади, шкільним і народним музеям тощо.

Віра Петрівна заслужила шанобливе ставлення з боку колег, громадськості міста. Музейні працівники згадують її як керівника вимогливого і доброзичливого водночас, людину щиру і ввічливу, високої академічної і духовної культури, виважену і шляхетну особистість, навколо якої завжди витала атмосфера інтелігентності і духовності. Природа нагородила Віру Петрівну неповторною привабливістю інтелігентності. Її делікатність і тактовність у стосунках із людьми знаходили відповідний відгук у середовищі колег. Її порядність проявлялася у безлічі дрібниць: у вмінні виважено й аргументовано висловлювати свою думку, поважно дискутувати, вести себе скромно у будь-якій ситуації, непомітно допомогти іншому.

До 70-річного ювілею Віри Петрівни Мельник, який відбувся у серпні 2021 року, колегами-музейниками та ветеранами НІЕЗ «Переяслав» було підготовлено присвячене їй число (випуск 19/21) збірника наукових праць «Переяславіка». Сьогодні, у перші роковини з дня її смерті, розміщуємо присвячені їй матеріали, опубліковані у цьому збірнику.

Переглянути статтю про В. П. Мельник