ВІТАЄМО Л.О. ГОДЛІНУ З ЮВІЛЕЄМ!

ВІТАЄМО Л.О. ГОДЛІНУ З ЮВІЛЕЄМ!

11 лютого 2024 року виповнюється 70 років з дня народження Лариси Олексіївни Годліної – дослідниці народної культури Переяславщини, фахівця у галузі етнографії та музеєзнавства України, заслуженого працівника культури України (2008), лауреата Премії імені Героя України Михайла Сікорського Національної спілки краєзнавців України (2016). Багато років вона працювала в Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав» на різних посадах, пройшла шлях від лаборанта відділу фондів до головного зберігача фондів. Дослідниця зробила вагомий внесок у вивчення, збереження й популяризацію історико-культурної та етнографічної спадщини України. Упродовж багатьох років вела активну наукову, просвітницьку, пам’яткоохоронну та педагогічну діяльність у історичній, культурній та музейній сферах.

Л.О. Годліна тривалий час очолювала фондово-закупівельну комісію НІЕЗ «Переяслав», організовувала роботу зі складання планів наукового комплектування фондів, надавала кваліфіковані консультації з наукової обробки та атрибутики предметів музейного значення. Протягом багатьох років була одним із найактивніших членів науково-методичної ради Заповідника.

За час роботи в НІЕЗ «Переяслав» Л.О. Годліна була учасником понад 50 етнографічних пошукових експедицій у різні регіони України. Результати напрацювань були використані нею при розробці наукових тем та підготовці численних публікацій. Л. О. Годліна є автором і співавтором понад 40 наукових праць, зокрема методичних посібників та каталогів. Вона взяла участь в організації та створенні багатьох стаціонарних і пересувних виставок як у Заповіднику, так і за його межами. Була науковим консультантом науково-освітніх кінострічок, відзнятих Київською студією науково-популярних фільмів, а саме: «Громадсько-звичаєве право українців», «Народна весільна обрядовість Середньої Наддніпрянщини». У складі робочих груп брала участь у створенні експозицій багатьох музеїв НІЕЗ «Переяслав»: Музею декоративно-ужиткового мистецтва Київщини, Музею українських народних звичаїв та обрядів, Музею українського рушника, Музею хліба, Музею «Поштова станція», Музею «Заповіту» Т. Г. Шевченка та ін.

І нині Лариса Олексіївна, перебуваючи на заслуженому відпочинку, продовжує тісно співпрацювати з колективом переяславських музейників, консультує науковців, рецензує видання. Тож колектив НІЕЗ «Переяслав», вшановуючи 70-річний ювілей Лариси Олексіївни Годліної, вітає цю мудру, гарну та життєрадісну жінку.

70 років – вік мудрості, загальної пошани та поваги! У цьому віці людина має можливість займатися улюбленою справою, проводити час так, як вважає за потрібне, багато спілкуватися. Продовжуйте дарувати всім свою усмішку, не сумуйте, насолоджуйтеся кожним прожитим днем. Нехай життя буде сповнене сил, бажань і можливостей їх реалізувати, а життєлюбність та віра в краще ніколи не закінчуються. Довголіття, миру Вам. Нехай Господь береже Вас від бід та негараздів, а добро та щастя будуть Вашими постійними супутниками. З Днем народження!