У МУЗЕЇ КНИГИ ТА ДРУКАРСТВА УКРАЇНИ ЕКСПОНУЄТЬСЯ ВИСТАВКА «ГЕОРГІЙ ТКАЧЕНКО (1898-1993): МАЛЯР ТА БАНДУРИСТ»

У МУЗЕЇ КНИГИ ТА ДРУКАРСТВА УКРАЇНИ ЕКСПОНУЄТЬСЯ ВИСТАВКА «ГЕОРГІЙ ТКАЧЕНКО (1898-1993): МАЛЯР ТА БАНДУРИСТ»

4 квітня 2023 р. у Музей книги та друкарства України відбулася культурно-мистецька акція – відкриття виставки «Георгій Ткаченко (1898-1993): маляр та бандурист». Приурочена вона до 125-ої річниці від дня його народження. Це спільний проєкт Департаменту КМДА, Музею книги і друкарства України, Національної академії мистецтв України, Музею кобзарства НІЕЗ «Переяслав», Київського кобзарського цеху. На виставці, в основному, представлені роботи із приватної колекції українського художника-графіка, академіка Національної академії мистецтв України, Народного художника України, лауреата літературно-мистецької премії ім. І. Нечуя-Левицького, близького друга Г. Ткаченка – Василя Перевальського.

Георгій Ткаченко – це унікальна особистість, що у різних іпостасях мав високі досягнення: художник, музикант, архітектор. Завдячуючи цьому він був пошанований та викликав велику повагу і цікавість до своєї персони, як у дослідників, так і в пересічних громадян. Важко переоцінити його внесок у розвиток та збагачення української національної культурної спадщини. Після Другої світової війни він лишився єдиним носієм способу гри на старосвітській бандурі, мав цей інструмент, зробив із нього креслення. Тож на відкриття завітали його учні, люди, які з ним спілкувалися, сенсом життя яких стало відродження традиційного кобзарського інструменту та способу гри на ньому, а саме: Микола Товкайло, Тарас Компаніченко, Олесь Санін, Юрій Кочержинський, Русалім Костина та ін. Тож у виставковій залі Музею книги і друкарства України звучали теплі слова спогадів про унікальну людину, звуки кобзи, ліри, старосвітської бандури.

Варто зауважити, що ідея створення Музею кобзарства у Переяславі належала саме Георгію Ткаченку.

Тож усі охочі можуть відвідати виставку, що буде експонуватися до травня 2023 р. у Музеї книги і друкарства України за адресою м. Київ, вул. Лаврська 9.

Завідувач НДС «Музей кобзарства»                                                                          Світлана Тетеря