НЕЗЛИМ ТИХИМ… ПЕНЗЛЕМ

НЕЗЛИМ ТИХИМ… ПЕНЗЛЕМ

Під такою назвою, із перефразованих слів Т. Шевченка, 20 квітня о 15.00 у Музеї Заповіту Т. Г. Шевченка відкрилась виставка живописних робіт Світлани Леонтьєвої. На мистецьку гостину: «Злети Світлани Леонтьєвої: і пензлем, і душею до небес!» завітали митці та посадовці від культури Переяслава, гості міста, музейні працівники.

Загальновідомо, що 19 серпня 1845 року Тарас Шевченко у вітальні А. Й. Козачковського зустрічався з інтелігенцією Переяславщини, натхненно читав свої твори, виконував пісні під акомпанемент рояля. На даному заходом було продовжено цю традицію.

Світлана Леонтьєва  українська телеведуча, заслужена журналістка України. Працювала на радіостанції «Республіка», на українському телебаченні: ведуча й диктор в телекомпаніях «Ютар», «ТV-Табачук».

Також працювала на телеканалі «Інтер», у Київській обласній телекомпанії, на Першому національному. Вела програми: «Новини», «Іспит для влади» та «Театральні сезони». У березні 2020 року перейшла на телеканал «Дім».

Знімалась у фільмах «На білому катері», «Мости сердечні», «Знак долі».

Лауреат премії «Людина року-2011» – журналіст року в галузі електронних ЗМІ.

На заході з привітальним словом виступили: заступник генерального директора з науково-методичної роботи НІЕЗ «Переяслав», кандидат історичних наук, професор Олександр Колибенко, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Оксана Степаненко.

До красивих квітів пані Світлані подарували її улюблену мелодію «На долині туман упав…» у виконанні Надії Томчук.

Надалі відбувся діалог-інтерв’ю модератора заходу та художниці.

Гостю й усіх присутніх налаштували на ліричний лад Наталія Алєксандрова, виконавши пісню «Тече вода», а Ганна Ляч подарувала мелодію з репертуару Святослава Вакарчука «Мить».

За майстерне виконання артистам було вручено подяки.

Опісля цього всі перейшли до виставкової зали, де Світлана Леонтьєва розповіла про свої пейзажні роботи. Розвинула думки про психологію творчості художниці та доповнила професійними коментарями побачене директор Переяславської художньої школи імені Петра Холодного, мистецтвознавець Ірина Кузьмицька.

По закінченні усі охочі зробили напам'ять фото з художницею, поспілкувались у довільному форматі.

Старший науковий співробітник НДВ  «Музей Заповіту Т. Г. Шевченка»                              Наталія Павлик