Нещодавно, 25 вересня 2024 року лекція д. і. н., с. н. с., провідного наукового співробітника В. М. Ткаченка «Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав»: від краєзнавчого музею до національного заповідника» прочитана для студентів 3 курсу історичного факультету Київського національно університету імені Тараса Шевченка, спеціальність «Музеєзнавство, пам’яткознавство», ОКР Бакалавр, дисципліна «Історико-культурні заповідника» (д. і. н., проф. А. П. Коцур).
Лектор у межах виділеного часу коротко розповів історію створення одного із найбільших національних заповідників України. Зазначив, що історія музейної справи розпочалася ще в 1919 році, коли відкрито перший краєзнавчий музей міста. Після ІІ Світової війни він розмістився у будинку А. Й. Козачковського, друга Т. Г. Шевченка і в якому написано безсмертний «Заповіт».
Значний внесок і заслуги у створенні нинішнього національного заповідника належать М. І. Сікорському, Герою України, багаторічному генеральному директору закладу, ініціатору низки музейних експозицій. Саме за його розуміння необхідності збереження традиційної культури у 1964 р. відкрито перший в Україні музей під відкритим небом – Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини.
Лекція супроводжувалася презентацією у вигляді фотоілюстрацій музеїв та їх експозицій.
Також лектор відповів на низку запитань студентів, які висловили йому щиру вдячність за отриману інформацію про національний заповідник та його експозиції.
Зазначимо, що захід було проведено на інтернет-платформі meet google.
Висловлюємо щиру подяку викладачу д. і. н., проф.. А. П. Коцуру за надану можливість презентувати Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав» серед студентів Шевченківського університету.
Д. і. н., с. н. с., провідний науковий співробітник Музею М. М. Бенардоса Віктор Ткаченко
https://niez.com.ua/events/cult-activities/3038-lektsiya-dlya-studentiv-istorychnoho-fakultetu.html#sigProId869deed989