ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ З МІЖНАРОДНОЮ УЧАСТЮ «ТАРАСОВА ГОРА: ЛЮДИ І ПОДІЇ» ДО 210-Ї РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА ТА 165-ТИ РІЧЧЯ ЙОГО ОСТАННЬОГО ПРИЇЗДУ В УКРАЇНУ

ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ З МІЖНАРОДНОЮ УЧАСТЮ «ТАРАСОВА ГОРА: ЛЮДИ І ПОДІЇ» ДО 210-Ї РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА ТА 165-ТИ РІЧЧЯ ЙОГО ОСТАННЬОГО ПРИЇЗДУ В УКРАЇНУ

28 травня  2024 року в Шевченківському національному заповіднику в Каневі відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Тарасова Гора: люди і події» до 210-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка та 165-річчя його останнього приїзду в Україну.

Співорганізатором наукового заходу виступив Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка». Розпочали захід спільним покладання квітів до могили Тараса Шевченка та пам’ятного знаку Олексі Гірнику.

Конференція проходила як в режимі онлайн із підключення ZOOM-платформи, так і у форматі безпосередніх виступів в актовій залі. Модерувала Чорна Людмила Олексіївна, кандидатка історичних наук, завідувачка відділу наукових досліджень Шевченківського національного заповідника.

Привітала присутніх наснаженим словом Коваленко Валентина Михайлівна, в.о. генерального директора ШНЗ, кандидатка педагогічних наук, членкиня НСП України.

 Вступне слово виголосила Шевченко Людмила Михайлівна, генеральна директорка Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка».

Географія учасників була широко представлена науковцями Черкаського державного технологічного університету, Музею Шевченка в Канаді, Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка, Університету Григорія Сковороди в Переяславі та рядом інших.

Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав» представляли особистою присутністю Світлана Коркач, молодша наукова співробітниця НДВ «Музей Заповіту Т. Г. Шевченка», Олена Калінович, старша наукова співробітниця відділу науково-фондової роботи та автор даного допису з доповіддю «Літературна шевченкіана Івана Коваленка». Виступ супроводжувався показом особистих речей дисидента Івана Коваленка, які передала в дарунок музею його дочка Марія Кириленко.

Науковці з Переяслава поділились досвідом своєї музейної роботи, також почерпнули знання з практики колег Шевченківського національного заповідника та Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка».

Переяславські науковці подарували музейникам Канівщини книги, навзаєм отримали друковані видання на шевченківську тематику.

Старша наукова співробітниця НДВ «Музей Заповіту Т. Г. Шевченка»                   Наталія Павлик