ПАМ’ЯТІ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ ОЛЕКСАНДРА ДОМАШЕНКА

ПАМ’ЯТІ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ ОЛЕКСАНДРА ДОМАШЕНКА

«Головне, не зламатися, бути сильним, не зважаючи ні на що. Тяжкі часи пройдуть і, рано чи пізно, все обов’язково буде добре!» – такий статус був встановлений на сторінці в «Контакті», сержанта, гранатометника 25-го окремого мотопіхотного батальйону «Київська Русь» 54-ої окремої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних сил України Олександра Олександровича Домашенка, позивний «Домік», який загинув під час бойових дій у зоні проведення АТО. Йому було лише двадцять чотири.

О. О. Домашенко народився 28 лютого 1992 р. у місті Яготин на Київщині. У міру певних життєвих обставин його дитинство пройшло по інтернатних закладах: спочатку дитячий будинок «Віночок», потім Переяслав-Хмельницький ліцей-інтернат «Патріот». 2009-го р. вступив до Державного професійно-технічного навчального закладу «Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти».

У червні 2014 р. пішов добровольцем захищати східні кордони нашої держави, потрапив у пекло  Дебальцівського котла, де отримав поранення та був демобілізований. Та вже в листопаді 2015 р. підписав контракт та повернувся на службу до своєї частини.

9 липня 2016 р. під час артилерійського обстрілу українських військових позицій поблизу смт. Луганське, Бахмутського району, Донецької обл., Олександр Домашенко загинув.

Героя поховали 12 липня на кладовищі у рідному Яготині.

О. О. Домашенка Указом Президента України № 476/2016 від 27 жовтня 2016 р. нагороджено орденом «За мужність» III ступеня, відзнакою Української православної церкви Київського патріархату ─ медаллю «За жертовність і любов до України», пам’ятним нагрудним знаком «Кров за Україну» та Всеукраїнським об’єднанням «Країна» медаллю за участь в боях «Світлодарська дуга» (посмертно).

Ім’я бійця викарбуване на меморіалі «Стіна пам’яті полеглих за Україну» у Києві.

9 березня 2017 р. на території КЗ КОР «Переяслав-Хмельницького ліцею-інтернату «Патріот» відбулось урочисте відкриття меморіальної дошки випускнику закладу Олександру Домашенку.

З 2018 р. у стінах ліцею проводиться щорічний турнір з настільного тенісу, присвячений  О. О. Домашенку.

Вічна пам'ять Герою!

Старша наукова співробітниця НДВ історичного краєзнавства                                           Ганна Наконечна