Комплекс споруд "ДВІР ВДОВИ"

На подвір’ї – маленька недобудованахатакінця ХІХ ст., збудована у с. В’юнище Переяславського повіту Полтавської губернії (с. В’юнище Переяслав-Хмельницького р-ну Київської обл.). Однокамерна будівля, вхід до хати прямо з двору. Поруч із вхідними дверима над отвором димоходу – димар, плетений із лози і обмазаний зовні і всередині глиною.

Інтер’єр – традиційний. В експозиції представлені кілька прядок, гребенів, мотовил, вишивки.

Біля хати – невелика ділянка землі.

Об’єкт демонтований, перевезений і встановлений на території Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини в 1971р.

У такій хаті могла проживати одинока вдова, або бідна сім’я, чи молодята, в яких не вистачало коштів для прибудови сіней. Уже в кінці XIX ст. житла такого типу будували рідко.

Дуже часто сільська молодь по домовленістю з господинею знімали хату під вечорниці та досвітки. Ще з вулиці видно на воротах півня та веретено – емблема досвіток.

З господарських будівель двору – курник із с. В’юнище Переяславського повіту Полтавської губернії (с. В’юнище Переяслав-Хмельницького р-ну Київської обл.), який слугував для утримування домашньої птиці.

Курник збудований наприкінці ХІХ ст. у с.В’юнище Переяславського повіту Полтавської губернії. Стіни господарської споруди – округлої форми, плетені з лози, обмазані глиною й побілені, двері – з дощок. Дах – вкритий очеретом.

Об’єктдемонтований, перевезений та встановлений на території Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини в 1971 р.

ДЖЕРЕЛА ТА ЛІТЕРАТУРА 

1. ПА-66 (1) Фонди НІЄЗ «Переяслав».

    Науковий спіробітник НДФ "Музей хліба"                                                      Тонконог О.І.