Музей «Поштова станція»

Музей «Поштова станція»

Музей «Поштова станція» відкрив свої двері у 1993 році у приміщенні колишнього міщанського будинку XIX ст.

Поштова станція XIX ст. являла собою державну установу, яка здійснювала пересилання поштової кореспонденції, грошових переказів, посилок та преси. Основною функцією поштових станцій було перевезення пасажирів за встановленим тарифом.

У чотирьох залах музею відтворено інтер’єри канцелярії, житлового приміщення станційного доглядача та кімнат для відпочинку, а іноді й ночівлі подорожуючих та ямщиків.

У приміщенні канцелярії розміщено робоче місце станційного доглядача – масивний різьблений стіл з письмовим приладдям, скринькою для прогонних грошей та журналом для реєстрації подорожуючих. На стінах - карти поштових трактів XVIII-XIX ст.

Користуватися послугами поштового транспорту можна було тільки за наявності спеціальних проїзних документів – так званих подорожніх. В експозиції музею знаходяться фотокопії подорожніх М. Гоголя, М.Максимовича та Т. Шевченка.

У кімнаті, яка слугувала станційному доглядачеві за службове житло, відтворено типовий міщанський інтер’єр XIX ст. У візницькій ямщики відпочивали та грілися після довгої дороги, харчувалися, лагодили упряж та розважалися.

Музейна експозиція знайомить відвідувачів з історією розвитку поштового зв’язку в Україні на прикладі поштової станції повітового міста Переяслава Полтавської губернії та розкриває особливості життя і побуту поштових службовців і подорожуючих, а також особливості поштового зв’язку та пасажирських перевезень другої половини XIX - початку XX ст.