Попередження

JFolder::files: шлях не є текою. Шлях: [ROOT]/images/hlib

Повідомлення

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/hlib
Музей хліба

Музей хліба

У Музеї хліба, відкритому у 1984 році, в історико-хронологічній послідовності показано розвиток вітчизняного хліборобства і хлібопекарства від найдавніших часів до сьогодення. У п’ятнадцяти розділах музею представлені всі технологічні процеси землеробства і випічки хліба, відслідковується річний цикл хліборобських робіт селянської родини, відтворені умови побуту і праці хліборобів XIXст.; аналізуються впливи політичних подій на розвиток хліборобства; пропагуються досягнення агрономічної і селекційної наук.

До музейного комплексу, що займає територію близько 3 га, входять: експозиційний павільйон, хата селянина-хлібороба (с. Кунцеве Новосанжарського району Полтавської області), три комори для зберігання запасів зерна (с. Яхники і с. Вишневе Лохвицького району Полтавської області, Подільський район м. Києва) вітряний млин ( с. Мірча Бородянського району Київської області), майстерня з виготовлення жорнових каменів та відкритий виставковий майданчик, де представлена сільськогосподарська техніка кінця XIX-XXст. (зокрема, ґрунтообробні знаряддя праці, унікальна колекція плугів, військово-польова пекарня, механізований молотильний тік і «крилатий хлібороб» - «АН-2».

В експозиції, побудованій відповідно до профілю та призначення споруд, розміщено близько 3 тисяч експонатів: колекція реліктової пшениці; керамічний посуд давньоземлеробських культур, який використовувався для зберігання і приготування зернових; знаряддя праці хліборобів і пекарів, хліборобські вироби, фотодокументальні матеріали, мистецькі твори на хліборобську тематику тощо.

Щороку Музей хліба організовує і проводить святкування Масляної. Двері музею завжди гостинно відчинені для всіх, хто бажає глибше ознайомитися з благородною працею хлібороба.