У МЕМОРІАЛЬНОМУ МУЗЕЇ Г.С.СКОВОРОДИ ВІДКРИТО ВИСТАВКУ «ДУКАЧІ ТА ПРИКРАСИ: СХІД»

Сучасна жінка не може уявити своє життя без прикрас. Здавна жіночі прикраси були невіддільною частиною святкового та буденного вбрання. Кожна мала своє призначення та оберегові властивості. Саме до таких відносяться і дукачі, які були ледь не обов’язковою прикрасою на території України.

22 жовтня у Меморіальному музеї Г. С. Сковороди відбулося відкриття виставки «Дукачі та прикраси: Схід» , що є регіональною прем’єрою в Київській області. На виставці представлено понад 350 унікальних прикрас зі сходу України, - Донецької і Луганської, Харківської і Сумської областей. Автором даного проєкту є Віктор Векленко – відомий український дослідник, історик, етнограф і ставрограф, автор і співавтор двох монографій та понад 200 наукових робіт, засновник і директор єдиного в Україні і Європі Громадського історико-етнографічного ставрографічного Музею Хреста та власник представлених на виставці експонатів.

З вітальним словом до присутніх звернулися представники від НІЕЗ «Переяслав», Переяславської міської ради та депутатського корпусу громади.

У виконанні Вікторії Якубовської – вихованці вокальної студії «Фортуна» (керівник Лариса Дорошенко) прозвучали українські сучасні та народні пісні. Наприкінці Віктор Векленко провів першу екскурсію по виставці.

Виставка «Дукачі та прикраси: Схід» буде експонуватися з 22 жовтня 2021р до 30 січня 2022р.

Завідувач НДВ «Меморіальний музей Г.С. Сковороди»                                      Тетяна Радіоненко