«ЖИВА ІСТОРІЯ БУРЕМНИХ ДНІВ ТА НОЧЕЙ МАЙДАНУ»

«ЖИВА ІСТОРІЯ БУРЕМНИХ ДНІВ ТА НОЧЕЙ МАЙДАНУ»

День Героїв Небесної Сотні відзначають щорічно 20 лютого на знак пам’яті про громадян, які загинули під час Революції Гідності 2013-2014 рр. у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України, та завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави.

20 лютого 2025 р. в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі, у приміщенні бібліотеки, де розташована виставка «Україна – одна, єдина й нероздільна!», відбувся патріотичний захід «Жива історія буремних днів та ночей Майдану». Він був організований науковими співробітниками НІЕЗ «Переяслав»: Наталією Заїкою, Лесею Гладун, Іриною Дунайною та Віктором Ткаченком.

З метою виховання патріотизму, національної свідомості й людської гідності, поваги до героїв-краян на захід завітали учні КЗ КОР «Переяславський ліцей-інтернат «Патріот».

Захід розпочався виконанням Державного гімну України. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та всіх Героїв-воїнів які віддали своє життя за Україну. Протоієрей Михайло, настоятель Свято-Вознесенської парафії, прочитав молитву та благословив усіх присутніх на ньому. З вітальним словом до учасників звернувся проректор з наукової роботи університету Василь Дудар.

У програмі заходу відбулася зустріч з причетними до революційних подій 2014 р., які поділилися своїми спогадами тих буремних днів та ночей штурму київського Майдану. Це Ганна Токмань, Олена Гичко, Інна Марченко, Наталія Заїка, Руслана Потапенко, Світлана Шевченко. У своїх виступах вони зазначили, що Герої Небесної Сотні стали першими, хто вийшов за межі можливого й засвідчив перед цілим світом стійкість і рішучість громадян України, їхню готовність покласти життя за загальнолюдські цінності, боронячи гідність, свободу та демократію.

Ольга Шкира, завідувачка бібліотеки університету, прочитала вірш «Пророцтво» Дмитра Павличка, який був написаний у 1991 році.

Підприємець Михайло Сиворко поділився спогадами про перші дні організації Переяславського майдану та створення меморіального комплексу Героям Небесної Сотні у м. Переяславі.

На завершення патріотичного заходу переглянули відео кліп «Чорна хустина», який був записаний у 2015 р. за участі Дарини Середньої (онука Інни Марченко).

«Герої не вмирають!»

Організатори заходу висловлюють щиру подяку ректорату Університету Григорія Сковороди в Переяславі та співробітникам бібліотеки за сприяння в проведенні виставки та організації заходу.

Старший науковий співробітник                     Наталія Заїка