ЛЕКЦІЯ: «САКРАЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКИХ РУШНИКІВ»

ЛЕКЦІЯ: «САКРАЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКИХ РУШНИКІВ»

10 квітня 2024 року у Музеї українського рушника була прочитана лекція «Сакральність українських рушників» для учнів 11 класу Переяславського ліцею-інтернату «Патріот».

Лекторка розповіла про рушник як особливий, високого рівня сакральності предмет. Зазначила, що саме сакральність перетворила його у предмет духовного поклоніння. Розкрила значення рушників у духовній та матеріальній культурі українців.

Особливу увагу було звернено на сам процес виготовлення рушників: починаючи з прядіння ниток, ткання полотна до підготовки вишивання рушників, його початок, етапи та закінчення.

Також було зазначено, що коли сьогодні триває російсько-українська війна, коли ворог намагається не лише силою зброї, а й брехливою пропагандою нищити наш народ, нашу історію, культуру,  розриває на шматки нашу землю ми повинні берегти і вивчати наші давні традиції. Адже, саме український рушник, віковий оберіг, об’єднує нас українців своєю символікою незнищенності, утверджує віру, подає надію на нашу Перемогу.

Старший науковий співробітник  Музею Українського рушника                                                  Наталія Заїка