ЛЕКЦІЯ В ПЕРЕЯСЛАВСЬКОМУ ЛІЦЕЇ «ПАТРІОТ»

ЛЕКЦІЯ В ПЕРЕЯСЛАВСЬКОМУ ЛІЦЕЇ «ПАТРІОТ»

15 лютого 2024 р. кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Тарапон Оксана Анатоліївна в Переяславському ліцеї «Патріот» провела лекцію для учнів 11-А класу на тему: «Від національних символів до державних атрибутів».

Кожен народ має свої символи, котрі уособлюють його цінності, характер, духовну сутність. Національна символіка України формувалася протягом багатьох століть і в своїй еволюції суттєво не відрізняється від інших цивілізованих народів. Так, прапор і герб в Україні, як і в країнах Західної Європи, дістали широке використання як символи влади монархій та князівств в епоху Середньовіччя. Гімн бере свої витоки із величальних церковних гімнів періоду християнізації Європи і Київської Русі, а далі набуває світського характеру і з ХІХ ст. – національно-патріотичного звучання.

Національна символіка України увібрала в себе культурні елементи інших цивілізацій, сусідніх народів і держав, хоч пройшла власні щаблі розвитку, набула свого змістовного наповнення і сакрального значення. Українська національна символіка виборювала право на існування разом із боротьбою за власну державність. Так, тисячолітня історія тризуба (як знаку влади київських князів і герба держави Володимира Великого) відродилася як символ національної державності українців лише в період національно-визвольної боротьби 1917-1921 рр.

Про формування національних символів та їх утвердження як символів Української держави і розповіла лектор.

Провідний науковий співробітник науково-дослідного відділу історичного краєзнавства НІЕЗ «Переяслав», к.і.н., доцент               Оксана Тарапон