Уже традиційно у третю суботу жовтня в Україні відзначають День Бандури. Це свято було започатковано у 2018 р.
Бандура – це інструмент який дійшов до нашого часу крізь віки. Бандури є старосвітські діатонічні на яких музикували традиційні співці – кобзарі. Цей унікальний інструмент і традиційне співоцтво дійшов до нашого часу попри нищення російською та радянською імперіями.
У 20 – 30-х рр. ХХ ст. бандура стає дуже популярна серед зрячих молодих чоловіків і навіть жінок. Тому цей період був перехідним у бандурному майструванні від старосвітської народної діатонічної бандури до пошуків хроматизації звуку інструмента. Звісно, ці пошуки були характерними для зрячих музикантів.
Тож у День Бандури до Національного історико-етногрфічного заповідника «Переяслав» завітав народний ансамбль бандуристок «Струни серця» Лохвицького МБК (керівник – Тамара Федоренко). Щире, проникливе виконання патріотичного репертуару не залишило байдужим нікого із присутніх. Українську пісню, під супровід бандури, у виконанні цього талановитого колективу, можна порівняти з українською душею тендітною, красивою і в той же час гордою, сміливою та незламною.
Цю зустріч, також приурочили 100-річчю від дня народження патріарха музейної справи України, творця переяславських музеїв, фундатора єдиного в Україні Музею кобзарства, де експонується унікальна колекція бандур, Героя України – Михайла Івановича Сікорського.
На зустріч були запрошені воїни ЗСУ, жителі міста, науковці НІЕЗ «Переяслав».
Колектив Музею Кобзарства НІЕЗ «Переяслав» щиро бажає усім українцям відзначити наступний День Бандури в мирній вільній незалежній Україні. Разом до перемоги.
Завідувач НДС «Музей кобзарства» Світлана Тетеря
https://niez.com.ua/events/cult-activities/2889-den-bandury-u-muzeyi-kobzarstva.html#sigProId52454b024e