Музеї

Музей космосу

Категорія: Про музеї Створено: Четвер, 23 липня 2015, 15:36

Музей був створений у 1979 році за ініціативою доктора технічних наук С. Малашенка і працівників заповідника при підтримці АН СРСР, НАН України та Центру підготовки космонавтів ім. Ю. Гагаріна. Розміщений він у пам’ятці народної архітектури - церкві Св. Параскеви 1891 р. (с. В҆юнище Переяслав-Хмельницького району Київської області).

В експозиції широко представлено історію вітчизняного освоєння космосу. Експонуються макети першого штучного супутника Землі, автоматичного апарата "Луноход-1", стартового майданчика космодрому "Байконур", орбітального відсіку космічного корабля "Союз"; супутники, призначені для вивчення космічного простору; декілька типів скафандрів, крісло ложемент, особисті речі космонавта Г. Берегового, тренувальні парашути космонавтів Ю. Гагаріна та Г. Титова, костюм рідинного охолодження із шоломофоном космонавта П. Поповича.

Окрему групу експонатів складає обладнання, що використовувалось для підготовки та супроводу польотів, підтримки зв’язку з космонавтами, досліджень та експериментів у космосі. Особливу цікавість викликає розділ музею, присвячений харчовим продуктам космонавтів. Тут можна побачити сосиски, м’ясні консерви, борщі, каву, хліб різних сортів тощо.

Низка документально-речових матеріалів представляє сучасні досягнення української космічної галузі. Експозицію доповнюють твори художників та скульпторів на космічну тематику. Відтворено робочі кабінети видатних вчених С. Корольова та О. Ішлінського з використанням меморіальних речей.

Нині діяльність музею спрямована на демонстрацію досягнень України як космічної держави, розвитку ракетно-космічної галузі та участі нашої країни в міжнародних проектах.