ЙОМУ НАВІКИ БУДЕ 45…

ЙОМУ НАВІКИ БУДЕ 45…

8 жовтня 1968 р. народився захисник України, механік танку Т-64, головний сержант 1-го танкового взводу 2-ї танкової роти танкового батальйону 72-ї окремої механізованої бригади ім. Чорних Запорожців Сухопутних військ Збройних Сил України – Сергій Васильович Лазенко, який поклав своє життя за суверенітет та територіальну цілісність нашої держави (цього року йому виповнилося б 55).

С. В. Лазенко народився у с. Нова Дмитрівка Золотоніського р-ну на Черкащині. Згодом родина Сергія переїхала до міста Переяслава-Хмельницького Київської обл., де він закінчив середню школу №4.

У 1986 р. його призвали на строкову службу, яку проходив у Групі радянських військ у Німеччині, пройшовши навчання в школі прапорщиків, залишився виконувати військовий обов’язок командиром спецтанку. Після демобілізації повернувся до Переяслава і аж до виходу на пенсію у 2011 р. працював бійцем 27-ї Державної пожежно-рятувальної частини.

З початком неоголошеної російсько-української війни прапорщик запасу С. В. Лазенко був мобілізований Переяслав-Хмельницьким ОМВК, для перепідготовки, до військової частини у м. Біла Церква. Після чого, у складі 72-ї механізованої бригади, був направлений в зону атитерористичної операції.

Під час бойового чергування, 25 липня 2014 р., на блокпосту поблизу прикордонного с. Кожевня Шахтарського р-ну Донецької обл. танк, яким керував С. В. Лазенко потрапив під артилерійський обстріл зі сторони рф. Один із снарядів влучив у танк. Сергій зазнав тяжких поранень. Бойові побратими зробили все можливе, для того щоб врятувати товариша та йому потрібна була повноцінна медична допомога. Вивезти Сергія до шпиталю було неможливо, блокпост знаходився в оточенні. Герой помер від отриманих поранень.

30 липня під звуки Державного гімну та залп війкового салюту Героя поховали на Підварському кладовищі в Переяславі. В останню путь С.  Лазенка проводжали рідні, керівники органів місцевого самоврядування, жителі міста, колеги з СДПЧ.

Церемонія громадського прощання відбувалась у районному будинку культури, заупокійну службу провели священники Православної Церкви України  у Храмі Воскресіння Хрестового.

Указом Президента України № 892/2014 від 27 листопада 2014 р. С.В. Лазенко нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня та відзнакою Української православної церкви Київського патріархату ─ медаллю «За жертовність і любов до України»(посмертно).

21 серпня 2015 р. на фасаді будівлі Переяславського відділення 27-ї Державної пожежно-рятувальної частини урочисто відкрили меморіальну дошку в память про воїна-захисника.

Ім’я Сергія Лазенка викарбуване на одній із стел «Пам’ятного знаку воїнам Антитерористичної операції» відритого у Переяславі 23 березня 2019 р.

У 2016 р. одну з вулиць Переяслава назвали на честь Сергія Лазенка, а 2020 р. йому присвоїли звання «Почесний громадянин міста Переяслава» (посмертно).

Герої не вмирають…

Старший науковий співробітник  НДВ історичного краєзнавства                                           Ганна Наконечна