ХАЙ ВОГОНЬ БУДЕ ВІРНИМ СЛУГОЮ

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: Понеділок, 12 червня 2017, 10:38
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

Починаються літні канікули, пора відпусток і прогулянок до річки чи у ліс. У цей період особливо гостро постає питання пожежної безпеки під час перебування у природному середовищі. Пожежа в лісі – це велике лихо: і для рослин, і для тварин, і для людей. Тому для уникнення нещасних випадків та осередків загоряння варто нагадати нашим школярам про правила поведінки у лісі влітку.

9 червня 2017 року у Музеї історії лісового господарства на території музейного комплексу просто неба відбувся тематичний захід «Ліс і вогонь – не друзі». У ньому взяли участь діти літніх таборів ЗОШ №2 та Переяслав-Хмельницької гімназії.

Для проведення заходу до музею були запрошені учні класу шкільного лісництва, який діє на базі ЗОШ №2 (керівник Людмила Павлівна Кондратенко), представники Державного підприємства «Переяслав-Хм лісгосп», Переяслав-Хмельницького районного сектору ГУ ДСНС України у Київській області та караул 27 державної пожежно-рятувальної частини. Серед гостей була присутня прес-аташе управління лісового та мисливського господарства по м. Києву та Київській області Людмила Юріївна Шрамкова. Учасники вокальної студії «Фортуна», під керівництвом Лариси Василівни Дорошенко, підготували та виконали для слухачів музичні номери.

У ході заходу завідувач науково-дослідним сектором «Музей історії лісового господарства Середньої Наддніпрянщини» Бова Ірина Сергіївна  розповіла дітям, що проблема лісових пожеж існувала завжди. На території України у другій половині ХІХ ст., після скасування кріпосного права, відбулося різке погіршення стану лісів – стали частими лісові пожежі, відбувалися масові самовільні вирубки лісу селянами. Причиною виникнення лісових пожеж дуже рідко бувають природні явища блискавки та посухи, в основному до цього призводить діяльність людини. Тому у другій половині ХІХ ст. була створена наймана лісова охорона, створені при земствах «пожежні обози», державою виділені кошти для придбання інструментів: ручних насосів, крюків, вил, багрів, сокир, лопат. Увесь протипожежний інвентар фарбували у зелений колір, та у ХХ ст. його стали фарбувати у червоне. Такі інструменти, що використовували на початку ХХ ст. для гасіння пожежі представлені в експозиції Музею історії лісового господарства (комора із с. Дениси).

Діти з класу шкільного лісництва свій виступ присвятили повідомленню про правила поводження з вогнем у природному середовищі, про те як поводитися в лісі у літній період. Вони презентували свої малюнки на цю тему та роздали школярам пам’ятки правил поводження у природному середовищі.

Головний лісничий ДП «Переяслав-Хмельницьке лісове господарство» Павлик Володимир Омелянович розповів дітям про стан лісів Переяславщини, про заходи, які проводяться працівниками лісового господарства для уникнення лісових пожеж. Його колеги продемонстрували пожежні модулі, які є на озброєнні лісового господарства та застосовуються ними в разі виявлення невеликих локальних осередків загорання. Менший модуль із бочкою ємністю на 500 л – власна розробка лісників.

Загорання в лісі при сприятливих умовах може перерости у величезну пожежу. В таких випадках на допомогу лісникам приходять вогнеборці. Заступник начальника пожежно-рятувальної частини м. Переяслав-Хмельницького Шеліх Олексій Віталієвич разом із караулом 27 цієї частини розповіли дітям про види пожеж у лісі та чим вони небезпечні, нагадали школярам, як діяти при виявленні пожежі та продемонстрували технічні засоби.

Діти були в захваті від можливості роздивитися зблизька пожежні технічні засоби, посидіти у кабіні пожежного автомобіля, потримати в руках пожежний шланг, а на завершення заходу вони поласували солодкими гостинцями від адміністрації НІЕЗ «Переяслав».

Завідуюча науково-дослідним сектором

«Музей історії лісового господарства»                                                                                            Ірина Бова