Музей пам’яті Поліського району

Музей пам’яті Поліського району

Музей пам’яті Поліського району знаходиться в будинку 60-70-х рр. XX ст. з селища міського типу Поліське.

Внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року Поліський район Київської області зазнав значного радіоактивного забруднення. Селище міського типу Поліське і 26 населених пунктів району було відселено. Тисячі поліщуків переселилися до різних куточків України. З ініціативи переселенців і створено цей музей, який було урочисто відкрито 24 квітня 2004 року.

Експозиція музею розповідає про всі виселені населені пункти Поліського району; представлена велика кількість фотодокументальних матеріалів, які висвітлюють різні події з життя людей, господарську діяльність, роботу колишніх підприємств, установ та організацій, що діяли в смт Поліське до і після аварії.

Детально розповідається про культуру і побут поліщуків (житлово-господарське будівництво, озелення та благоустрій садиб, сухопутний і водний транспорт, одяг, народне декоративне мистецтво, поетичний та прозовий фольклор, сімейний побут, родинні звичаї тощо).

Спеціальний розділ музею присвячений видатним людям району – відзначеним високими урядовими нагородами, вченим, поетам, художникам, керівникам району усіх часів.

Представлені книги про Поліський район та ті, що написані його жителями, які мешкають як в Україні, так і за кордоном.

Музей є місцем традиційних зустрічей колишніх жителів Поліського району напередодні чергових річниць Чорнобильської катастрофи.