Попередження

JFolder::files: шлях не є текою. Шлях: [ROOT]/images/fotovustavka

Повідомлення

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/fotovustavka
У МУЗЕЇ КОЗАЦЬКОЇ СЛАВИ. РОБОТИ В.ЗАВГОРОДНЬОГО ВІДКРИТО ФОТОВИСТАВКУ ДО 90-РІЧЧЯ МИТЦЯ

У МУЗЕЇ КОЗАЦЬКОЇ СЛАВИ. РОБОТИ В.ЗАВГОРОДНЬОГО ВІДКРИТО ФОТОВИСТАВКУ ДО 90-РІЧЧЯ МИТЦЯ

29 жовтня 2015 року в «Музеї козацької слави. Роботи В. Завгороднього» Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» відбулась презентація фотовиставки «Василь Завгородній: любити й мовчати – несила», присвячена 90-річчю від дня народження Василя Леонтійовича Завгороднього. На ній представлено світлини з архіву родини Завгородніх, які відображають етапи життя та творчого шляху талановитого митця.

Василь Завгородній – воістину феноменальна людина, співак, поет, музикант, скульптор, живописець, заслужений артист України (1967), лауреат мистецької премії імені Катерини Білокур (1995), член Національної спілки майстрів народного мистецтва, ветеран Другої світової війни.

Народився Василь Леонтійович 26 жовтня 1925 року в с. Водяне, Компаніївського району на Кіровоградщині в багатодітній селянській  родині. З дитинства мав дві великі пристрасті – до малювання і до співів – їм і присвятив усе життя. Закінчив Київську консерваторію з вокалу в класі Івана Паторжинського, працював у різних колективах і філармоніях. Як соліст славнозвісного хору імені Григорія Верьовки з гастролями об’їздив півсвіту. Майже ніколи не розлучався з фарбами. Пізніше, вже в пенсійному віці, захопився коренепластикою, різьбленням по дереву. Працював у різних жанрах: графічні роботи (акварель, ліногравюра, пастель), різьблення по дереву (рельєф та об’ємна скульптура), декоративний живопис. Роботи Василя Завгороднього прикрашають експозиції багатьох музеїв України, зокрема з ними можна ознайомитися у Музеї українського народного декоративного мистецтва, Національному музеї Тараса Шевченка, Музеї Лесі Українки в Києві, музеї Олександра Довженка в Сосниці, Національній спілці майстрів народного мистецтва України, Кіровоградському художньому музеї, в музеях Батурина і Полтави. Частина робіт митця знаходиться і в зарубіжних музеях.

У проведеному заході взяли участь: Лариса Годліна, ветеран музейної справи, заслужений працівник культури України, Віктор Ткаченко, вчений секретар НІЕЗ «Переяслав», науковці Заповідника. З Києва прибули гості: дружина Василя Леонтійовича – Оксана Сергіївна, молодша дочка Олена з сім’єю, друзі та побратими. У своїх виступах учасники поділилися спогадами про Майстра, розповіли про його творчість та пропонували шляхи подальшої розбудови музейної експозиції з його роботами. Олена Завгородня представила книгу «Клич із вирію» (2015 р.), яка вийшла друком до 90-річного ювілею її батька. До збірки ввійшли прозові твори, оповідання, спогади Василя Завгороднього. З музичним вітанням виступили учні музичної школи ім. Павла Сениці під керівництвом викладача Вікторії Дейнеги. У виконанні юних музикантів прозвучали українські народні пісні.

Фотовиставка «Василь Завгородній: любити й мовчати – несила» експонуватиметься в Музеї козацької слави. Роботи В. Завгороднього НІЕЗ «Переяслав» до 29 грудня 2015 року.

Музей працює з 9 до 17 години, вихідні дні: понеділок, вівторок.

Адреса музею: м. Переяслав-Хмельницький, вул. Шевченка, 10.

тел. (04567) 5-16-75

Завідувач науково-дослідного сектора

«Музей козацької слави. Роботи В. Завгороднього»

Світлана Пригонюк