ЛЕКЦІЯ «ЖІНКИ В ДОЛІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА»

ЛЕКЦІЯ «ЖІНКИ В ДОЛІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА»

10  листопада 2023 року для учнів 9 класу КЗ КОР «Переяславський ліцей «Патріот» молодшим науковим співробітником науково-дослідного відділу Музей Заповіту Т. Г. Шевченка Коркач С. О. прочитано лекцію «Жінки в долі Тараса Шевченка».

Лектор у доступній формі з використанням ілюстративного матеріалу та фотопрезентації розповіла слухачам про коханих жінок Т. Шевченка та спроби одружитися.

Кохання в житті Шевченка – чи не найболючіша сторінка його долі, бо не мав він сімейного щастя, родинного тепла, хатинки, обсадженої садочком, люблячої дружини, не було й діточок. І хоча йому не вдалося створити родинний затишок, про який весь час мріяв, він не був самітником чи затворником. Історія зберегла імена жінок, які так чи інакше відіграли у долі Тараса Шевченка важливу роль. З кимось Шевченка пов'язували романтичні стосунки, з кимось – суто платонічні, когось з них поет бачив як наречену. Хтось з «жінок Шевченка» вже була одруженою, що, втім, їхньому роману з генієм не завадило. Особисте життя Тараса Григоровича, це найцікавіша світська хроніка. Але при цьому склалося все так невдало, що Тарас Григорович так і не зміг створити справжню сім'ю, хоча дуже цього прагнув.

Молодший науковий співробітник НДВ Музей Заповіту Т. Г. Шевченка                                                                                                                     Коркач С. О.