Новини

ВИСТАВКА «ПОЛІСЬКА МЕТЕОРОЛОГІЧНА СТАНЦІЯ»

Категорія: Новини Створено: Понеділок, 19 липня 2021, 09:01

У Музеї пам’яті Поліського району діє виставка «Поліська метеорологічна станція». На виставці представлено світлини та нагороди пов’язані з роботою станції. Поліську метеостанцію вважають однією з найстаріших в Україні. Перші метеорологічні спостереження за температурою, вологістю повітря, а також рівнем та температурою води в річці Уж, почали постійно проводити на суконній фабриці ще в 1842 році. В той час це був єдиний в Радомишльському повіті метеорологічний пункт.

Колектив метеорологічної станції проводив велику наукову та громадську роботу, яка була зразковою у всі часи. Досягнення стали можливими завдяки правильній організації праці, свідомій виробничій дисципліні, почуттю відповідальності за результати спільної діяльності, вмілій взаємодії членів колективу.

У 60-х роках ХХ століття станція здійснювала цілодобові метеорологічні, агрометеорологічні спостереження, в 11 пунктів передавала штормові попередження, складала 5 видів метеорологічних і агрометеорологічних телеграм, 6 видів гідрологічних телеграм про стан річки і відповідала на телеграфні запити про погоду. Понад 80 організацій Поліського та навколишніх районів користувалися інформацією, яку надавала метеостанція.

У зв’язку з відселенням населення, внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції 26 квітня 1986 року, робота метеостанції була повністю припинена в 1998 році.

Старший науковий співробітник Музею пам’яті Поліського району                                      Юхименко Наталія

Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий как гость

0
Ваши комментарии будут проверены модератором.
правилами и условиями.
  • Комментарии не найдены