Історія написання картини «Хутір села Комарівка»

У фондовій колекції НІЕЗ «Переяслав» зберігається картина «Хутір села Комарівка». Автор картини Міщенко Василь Кирилович. Народився художник 31 травня 1949 р. У 1977 р. закінчив Київський державний університет ім. Т.Г.Шевченка. Приватно у 1985-1990 рр. навчався в майстерні у Народного художника СРСР М. Дерегуса. Працював у Дирекції художніх виставок України (м. Київ): 1973-1980 рр. – заступник директора, 1980-2001 рр. – завідувач відділу реклами та видавництва. З 2001 р. займався створенням колекції «Музею сучасного образотворчого мистецтва України» (м. Київ), директором якого і був з 2004 р. Учасник всеукраїнських, всесоюзних та міжнародних художніх виставок.

Історія написання картини з усних свідчень Міщенка Василя Кириловича: «Оскільки я співпрацював з Михайлом Івановичем Сікорським, то ми разом відправились на експедицію до затопленого с. Комарівка. Пам’ятаю, як Михайло Іванович збирав для музею експонати, а я фотографував пейзажі. Він мені багато розповідав про навколишні села. Та найбільше мені сподобався один хутір,який тільки і залишився на високому пагорбі від затопленого села. Лише у 1985 р. я почав малювати краєвид з хутором біля колишнього села Комарівка.»

Нажаль, світлини у художника не збереглися, але краєвид та архітектура хутора села залишилися на картині талановитого художника. Дана картина до колекції Заповідника була передана 1992 р. із Дирекції художніх виставок України.

 

Старший науковий співробітник науково-дослідного відділу історичного краєзнавства                                    Ревега Н.М.