27 січня 2022 року в Музеї «Заповіту» Т.Г.Шевченка відбулося урочисте відкриття виставки «Козацтва славного часи: різьблені картини Івана Чередніченка».
В експозиції виставки представлено 22 роботи майстра-різьбяра: різьблені портрети українських гетьманів та полководців – Богдана Хмельницького, Івана Богуна, Петра Сагайдачного, Івана Мазепи тощо та «мереживні» панно на мисливську тематику.
За словами Івана Олексійовича, кілька років тому у нього виник задум і натхнення створити серію портретів українських гетьманів та полководців ХVІІ-ХVІІІ ст., які залишили помітний слід у нашій історії. Усі представлені роботи вирізьблені у 2020-2021 рр.
І.Чередніченко досяг надзвичайної чистоти, точності, ювелірності у різьбленні. Його творчість викликає захоплення, дивує різнобічністю і закликає зазирнути у світ прекрасного, хоч на мить відволікаючись від буденності.
З вітальним словом до присутніх звернулися головний зберігач НІЕЗ «Переяслав» Аліна Вікторівна Задорожня, голова Циблівської територіальної громади Олександр Михайлович Палагута, начальник відділу освіти та культури Циблівської територіальної громади Ольга Валеріївна Хаба.
Також на честь відкриття виставки був влаштований концерт: пісню «Україно моя» виконала талановита співачка Наталія Александрова, пісню «Квітуча Україна» заспівала учениця 2 курсу ДТПНЗ «Переяслав-Хмельницький ЦПТО» Світлана Гресько, прозвучали музична композиція «Ти казала, прийди, прийди» у виконанні учня дитячої музичної школи ім. Павла Сениці Михайла Зінченка (муз. керівник Володимир Проказов) та музична композиція у виконанні викладачів дитячої музичної школи ім. Павла Сениці Вадима Ноздровського та Юрія Дебеляка.
Також журналісти газети «Вісник Переяславщини» Ольга Коломієць, Циблівської ОТГ Ксенія Гребеннікова та відвідувачі поспілкувалися з автором експонованих робіт, який розкрив деякі тонкощі різьблення та провів коротку екскурсію по експозиції виставки.
Ст. науковий співробітник відділу науково-фондової роботи О.Калінович
Провідний науковий співробітник науково-дослідного відділу «Меморіальний музей академіка В.Г.Заболотного» І.В.Черняк