18 БЕРЕЗНЯ 2023 Р. У ПРИМІЩЕННІ МЕМОРІАЛЬНОГО МУЗЕЮ Г. С. СКОВОРОДИ ВІДБУЛАСЬ ПРЕЗЕНТАЦІЯ ТВОРІВ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ АРАБСЬКОЮ МОВОЮ, ЯКУ ПРОВІВ НАДЗВИЧАЙНИЙ ТА ПОВНОВАЖНИЙ ПОСОЛ УКРАЇНИ В ЛІВАНІ (2016-2022 РР.) – ІГОР ОСТАШ

18 БЕРЕЗНЯ 2023 Р. У ПРИМІЩЕННІ МЕМОРІАЛЬНОГО МУЗЕЮ Г. С. СКОВОРОДИ ВІДБУЛАСЬ ПРЕЗЕНТАЦІЯ ТВОРІВ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ АРАБСЬКОЮ МОВОЮ, ЯКУ ПРОВІВ НАДЗВИЧАЙНИЙ ТА ПОВНОВАЖНИЙ ПОСОЛ УКРАЇНИ В ЛІВАНІ (2016-2022 РР.) – ІГОР ОСТАШ

Ігор Осташ – кандидат філологічних наук, автор близько 250 наукових праць, український політик і дипломат, народний депутат України ІІ, ІІІ, IV скликання. Він успішно пропагує досягнення української культури за межами нашої держави, зокрема, в країнах Близького Сходу. На сьогодні за його підтримки та сприяння арабський світ може познайомитись із творами Івана Франка, Тараса Шевченка, Лесі Українки, Григорія Сковороди…

До презентованої книги увійшли: біографія Г. Сковороди написана М. Ковалинським, байки Харківські та збірка «Сад Божественних пісень». Присутні переглянули знятий режисером Станіславом Литвиновим фільм «Григорій Сковорода. Світе, я йду до тебе», де мислителя показано у ролі посередника між українською та арабською культурою, зроблено акцент на українське походження видатного філософа, яке російська загарбницька традиція довгий час приписувала собі. Образ Григорія Савича та його творчий спадок одночасно презентують самобутність України та її спорідненість зі світовими культурними традиціями.

На заході були присутні:

Олексій Лукашевич – генеральний директор НІЕЗ «Переяслав»;

Віталій Коцур – ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі;

Іван Заєць – політик, депутат Верховної ради України І, ІІ, ІІІ, IV та VI скликання;

Ольга Шкира - директор бібліотеки Університету Григорія Сковороди в Переяславі;

Наталія Юхименко – директор центру Сковородинознавств при університеті;

Марина Навальна – депутатка Переяславської міської ради;

Руслана Потапенко – депутатка Переяславської міської ради;

Людмила Набок – краєзнавиця та ін.

Сьогодні, коли для України неабияким викликом є війна, Г. Сковорода подає нам приклад незалежної особистості, яка відмовляється підлаштовуватись та порушувати власну принципову позицію. У Сковородинівській системі кожна людна мусить пізнати себе, вибудувати власну стратегію життя, щоб братись за ті справи, до яких має схильність. Ніхто за нас не може прожити життя та ухвалювати рішення.

Старший науковий співробітник НДВ «Меморіальний музей Г.С. Сковороди»                                 Інна Більченко