Круглий стіл «Україна у боротьбі за гідність та свободу»

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: Вівторок, 22 лютого 2022, 16:54

21 лютого 2022 року у читальному залі Університету Григорія Сковороди в Переяславі з нагоди Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні відбувся  круглий стіл «Україна у боротьбі за гідність та свободу».

Роботу круглого столу розпочали виконанням Гімну України.

З вступним словом виступив учасник Революції Гідності, ректор університету, доктор історичних наук, доцент Віталій Коцур. У своєму виступі він зазначив, що метою заходу є вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, виховання патріотичної свідомості студентів, розвиток бажання стати гідними громадянами України.

У рамках заходу автором даного допису було презентовано тематичну виставку «Україна незалежна. Україна соборна. 1917 – 1922 рр.», яку підготували наукові працівники НІЕЗ «Переяслав» В. Бова, І. Гайдаєнко, Л. Гладун, С. Дембіцький, І. Дунайна, Н. Заїка, М. Шкіра. Було зазначено, що це вже восьма виставка, здійснена науковими співробітниками НІЕЗ «Переяслав». І сьогодні, в умовах війни тематика даної виставки особливо актуальна.

Своїми спогадами про Революцію Гідності поділилися учасники круглого столу: Микола Товкайло, бандурист, кандидат історичних наук та Петро Шихов безпосередній учасник подій, а нині аспірант університету та фахівець відділу інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю.

Завершили захід хвилиною мовчання, вшанувавши пам’ять побратимів, які поклали життя за рідну Україну.

Слава Україні! Слава Героям Небесної Сотні!

Старший науковий співробітник НДВ «Музею українського рушника»                                        Н. Л. Заїка