МАЙСТЕР-КЛАСИ ІЗ ВИШИВКИ У МЕМОРІАЛЬНОМУ МУЗЕЇ Г.С. СКОВОРОДИ

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: П'ятниця, 28 травня 2021, 12:09

«Хата без рушників, що родина без дітей»

Вишивання – невід’ємна складова частина культури українського народу, національної духовності, морально-етичної, матеріальної культури. Навчаючи школярів мистецтву вишивання, необхідно у першу чергу володіти методикою та техніками виконання швів української вишивки, а також доносити до учнів технологічні, візуальні особливості художнього вишивання.

26 та 27 травня до Меморіального музею Г.С. Сковороди завітали учні 3-Б та 3-А класів Переяславської ЗОШ І ступеня №6 (Вчителі: Ставицька Юлія Василівна та Савченко Наталія Олексіївна). Діти ознайомились із колекцією рушників музею Сковороди, дізнались, як виготовляли тканини та фарбували нитки. Також їх зацікавив проєкт «З Григорієм Сковородою у серці». У рамках цього проєкту для школярів було проведено майстер-класи із вишивки рушникових швів, а саме один із найпростіших і водночас основоположних швів – шов «уперед голкою» або «затяганка». Швом «уперед голкою» вишивають як окремий декоративний шов, так і в поєднанні з іншими швами. Ним оздоблюють краї виробу, з’єднують елементи орнаменту і використовують як самостійний орнаментальний шов для контурної вишивки.

Опановуючи мистецтво вишивки, діти самостійно вишили серветку з елементом орнаменту переяславського рушника.

Здавна поняття «вишивка» означало прикрашання тканин, шкіри з допомогою голки та нитки. Здавалося б, простими є матеріали та інструменти для вишивання. Проте голкою, у вушко якої затягнута нитка, проколювали основу шкіри або тканини, настеляли різні за розмірами, кольором в задуманому напрямі та ритмі повторення стібки-шви. А в результаті створювалися складні, високохудожні орнаментальні форми.

Завідувач НДВ «Меморіальний музей Г.С.Сковороди»                                      Тетяна Радіоненко