Заповідник

"Переяславіка". Наукові записки. Випуск 7 (9)

Категорія: Видання Створено: Понеділок, 20 липня 2015, 17:11
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

До збірника увійшли статті учасників ІІІ-х Єфремівських читань, що проводилися у НІЕЗ «Переяслав» (9-10 червня 2011 р.); матеріали присвячені 90-річчю з дня народження відомої дослідниці трипільської культури Тамари Григорівни Мовші (20 квітня 2012 р.) та круглого столу «Пересопницькому Євангелію – 450» (23 червня 2012 р.).

Аналізуються проблеми релігійного життя українського народу та Переяславщини у ІX–XXІ ст. через призму етнографії, археології, краєзнавства, тощо. Висвітлюються нові знахідки предметів сакрального мистецтва, піднімаються питання збереження, популяризації музейних колекцій, в окремих публікаціях представлено науковий доробок відомого археолога-трипіллєзнавця Т.Г. Мовші та вивчаються мовні особливості «Пересопницького Євангелія».

Для істориків, краєзнавців, аспірантів, студентів, усіх кого цікавлять культурні надбання України.

Зважаючи на свободу наукової творчості, редколегія бере до публікації й статті тих авторів, думки яких не в усьому поділяє.

Завантажити збірник