Новини

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ «МУЗЕЇ УКРАЇНИ У СУСПІЛЬНО-ІСТОРИЧНИХ ВИКЛИКАХ XX–ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТЬ» РУСЛАНИ МАНЬКОВСЬКОЇ

Категорія: Новини Створено: Субота, 25 березня 2017, 11:06
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

23 березня делегація НІЕЗ «Переяслав» відвідала Національну історичну бібліотеку України, де відбулася презентація книги «Музеї України у суспільно-історичних викликах XX–початку ХХІ століть» Руслани Маньковської. історика, музеолога, краєзнавця, заступника голови Національної спілки краєзнавців України, члена редколегії наукового журналу «Краєзнавство», заслуженого працівника культури України, авторки понад ста наукових праць і публікацій з музеєзнавчої тематики  та історії української культури, ініціатора низки музейних проектів в Україні.

У дослідженні музей розглядається як суспільний організм. Висвітлюючи актуальні теоретичні питання музеології у контексті новітньої соціокультурної парадигми, авторка аналізує історичний процес взаємодії музею і суспільства, простежує роль та місце музею в суспільному розвитку впродовж ХХ-початку ХХІ століть. Дослідниця розкриває наслідки політичних репресій тоталітарного режиму в музейній галузі, відзначає внесок українських діячів науки і культури, громадських інституцій, окремих подвижників у збереження національної спадщини народу, окреслює роль музеїв у краєзнавчій діяльності.

Рецензент видання Олена Миколаївна Титова, директор Центру пам'яткознавства НАН України і УТОПІК, вчений секретар УТОПІК, доцент кафедри охорони культурної спадщини і музеєзнавства Київського національного університету культури і мистецтв, вчений секретар Українського комітету ICOMOS, відзначила високий науковий рівень видання та його актуальність для музейної галузі України.

Захід продовжився демонстрацією книжково-ілюстративної виставки «Музеї України у соціокультурному просторі".

Детальніше: http://www.nibu.kiev.ua/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=1&Itemid=1650

 

Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий как гость

0
Ваши комментарии будут проверены модератором.
правилами и условиями.
  • Комментарии не найдены