Новини

Презентація збірника «Жінки Центральної та Східної Європи у Другій світовій війні : Гендерна специфіка досвіду в часи екстремального насильства»

Категорія: Новини Створено: Середа, 26 жовтня 2016, 14:22
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

24 жовтня у Переяслав-Хмельницькому Будинку освіти відбулася презентація збірника «Жінки Центральної та Східної Європи у Другій світовій війні : Гендерна специфіка досвіду в часи екстремального насильства» / за наук. ред. Гелінади Грінченко, Катерини Кобченко і Оксани Кісь (Київ, 2015).

Презентацію відбулася під егідою одразу кількох всеукраїнських організацій: фонду представництва фонду Гайнріха Бьолля в Україні, Української асоціації дослідниць жіночої історії та Української асоціації усної історії.

Приймаючою стороною виступили Переяслав-Хмельницьке відділення міжнародної громадської організації «Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність», навчально-науковий центр усної історії місцевого університету та НІЕЗ "Переяслав".

На презентації були присутні очевидці та колишні жертви нацизму з Переяслава-Хмельницького, наукові співробітники Національного історико-етнографічний заповідника «Переяслав», студенти ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет мені Григорія Сковороди». Книгу представили: авторка і редакторка, к.і.н., Катерина Кобченко, наукова співробітниця Центру українознавства КНУ та авторка, к.і.н., Тетяна Пастушенко, старша наукова співробітниця Інститут історії України НАНУ

У збірнику наукових праць представлено розвідки українських та зарубіжних дослідниць і дослідників, в яких проаналізовано найрізноманітніші аспекти специфічно жіночого досвіду Другої світової війни на теренах Центрально-Східної Європи. Висвітлено маловивчені питання участі жінок у бойових діях та особливості перебування у військовому полоні, гендерні виміри жіночого досвіду радянського та національного підпілля, життя на окупованих територіях і примусової праці в Третьому райху, розкрито гендерну специфіку Голокосту, порушено складні питання насильства над жінками та співучасті жінок у насильстві в роки війни, окреслено проблеми повоєнних репрезентацій жіночого досвіду війни. Прагнучи вийти за рамки стереотипного бачення жінки у межах трикутника «зрадниця – жертва – героїня», вчені показують складну і суперечливу картину жіночого повсякдення у надзвичайних історичних обставинах. Поставлені завдання вирішуються з міждисциплінарних позицій, шляхом аналізу різноманітних історичних джерел, із застосуванням різних наукових підходів та методів. Збірник також дає уявлення про сучасні феміністські підходи до вивчення теми «жінка і війна». Для фахівців у галузі історії, гендерних студій, інших гуманітарних наук, а також усіх, хто цікавиться заявленою проблематикою.

Більше про збірник можна дізнатися на сайті Української асоціація дослідниць жіночої історії : http://www.womenhistory.org.ua/…/109-zbirnyk-statei-zhinky-…

Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий как гость

0
Ваши комментарии будут проверены модератором.
правилами и условиями.
  • Комментарии не найдены