Новини

Новини Музею пам'яті Поліського району

Категорія: Новини Створено: Понеділок, 25 липня 2016, 18:03

Упродовж 18-19 липня наше місто відвідав 39-річний науковець з Японії Ясухіро Ігарасі. Він народився і майже до 30 років прожив в префектурі Фукусіма. На даний час живе і працює у Варшаві. Почувши новини про радіаційну аварію, яка сталася в березні 2011 року на АЕС у Фукусімі (в той час він виконував докторат в Інституті фізичної хімії Польської академії наук), почав цікавитися проблемами наслідків ядерних катастроф.

З 2012 року вчений провадить візити до України та Білорусі, аби дізнатися про досвід цих країн у період після аварії на Чорнобильській АЕС. У квітні цього року з нагоди 30-ї річниці ядерної катастрофи у м. Мінську відбулася міжнародна наукова конференція«Чарнобыльская аварыя і грамадства: 30 год пасля катастрофы», під час якої відбулася зустріч науковців з різних країн (Білорусь, Україна, Польща, Німеччина, Японія, США, Канада), що презентували свої виступи. Під час роботи цього зібрання було проголошено спільну доповідь завідувача науково-дослідного сектора «Музей пам’яті Поліського району» Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» Наталії Юхименко та керівника навчально-наукового центру усної історії місцевого університету, кандидата історичних наук Тараса Нагайка«Відображення наслідків Чорнобильської катастрофи в роботі «Музею пам'яті Поліського району» у Переяславі-Хмельницькому: меморіальні та усноісторичні практики».

Присутній на конференції Ясухіро Ігарасі зацікавився роботою громади поліщуків Переяславщини, спрямованою на збереження пам’яті про наслідки Чорнобильської катастрофи та прибув до нашого міста з метою відвідати експозицію музею та поспілкуватися з його працівниками. Під час цієї зустрічі відбулося знайомство гостя з головою Київського обласного товариства «Поліське земляцтво», одним з ініціаторів створення музею Броніславом Адамовичем Андрієвським. Екскурсію для науковця провели Наталія Юхименко та гід-перекладач Василь Набок.Попередньо Ясухіро Ігарасіповідомив про свій наступний візит до Переяслава-Хмельницького у кінці серпня в супроводі свого колеги Сеехіро Такеміне з Токіо. Тоді ж планується поспілкуватися про подальшу міжнародну співпрацю з залученням науковців заповідника та університету.

Керівник навчально-наукового

центру усної історії ДВНЗ 

«Переяслав-Хмельницький ДПУ ім. Г. Сковороди»,

кандидат історичних наук                                                                        Тарас Нагайко

Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий как гость

0
Ваши комментарии будут проверены модератором.
правилами и условиями.
  • Комментарии не найдены