Новини

ІЩЕНКО МИХАЙЛО ЄФРЕМОВИЧ (НЕКРОЛОГ)

Категорія: Новини Створено: Понеділок, 04 січня 2021, 12:00

У неділю 3 січня помер вітчизняний краєзнавець Михайло Єфремович Іщенко (11.12.1933 – 03.01.2021).

Михайло Єфремович народився у Переяславі (проживав у пров. Кана, суч. пров. Літописний). У 1956 р. з відзнакою закінчив Київський медичний інститут імені О. Богомольця. До 1993 р. працював лікарем-терапевтом у м. Каневі. Обирався депутатом Канівської міської ради. Один з фундаторів Всеукраїнської спілки краєзнавців (обирався делегатом І – IV з’їздів, з 1990 по 2012 рр. – був членом президії), член редколегії журналу «Краєзнавство». Іщенко М. Є. був автором кількох книг та буклетів («Канівщина», «Канів», «Визволителі Тарасових висот», «Природа і здоров’я», «Спалився за Україну» та ін.) , близько 300 нарисів, статей та наукових розвідок. Співпрацював з періодичними виданнями «Дніпрова зірка», «Робітнича газета» та ін.

Іщенко М. Є. був членом Світової Федерації українських лікарських товариств, членом правління Національної Спілки краєзнавців України та Національної спілки журналістів України, очолював благодійний фонд «Тарасова земля», був членом наглядової ради Шевченківського національного заповідника у Каневі.

За вагомі здобутки на ниві краєзнавства М. Є. Іщенко був нагороджений Почесною Грамотою Президії Верховної Ради УРСР, Золотою медаллю ім. М. Пирогова (за встановлення більше як двох тисяч імен «невідомих солдат»). Мав звання «Заслужений працівник культури України» (1996). Лауреат низки премій: імені Д. Яворницького (2008), Л. Рябіщука, О. Гірника (2003), О. Кобця. У 2014 р. отримав звання Почесний громадянин м. Канева.

Останні роки М. Є. Іщенко проживав у с. Келеберда Канівського району на Черкащині.

Прощання з Михайлом Єфремовичем Іщенком відбудеться у м. Каневі 4 січня о 12 год 30 хв.

Інформація НДВ історичного краєзнавства

Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий как гость

0
Ваши комментарии будут проверены модератором.
правилами и условиями.
  • Комментарии не найдены