Новини

Відреставровані музейні предмети з колекції Заповідника повернуто до фондів НІЕЗ «Переяслав»

Категорія: Новини Створено: П'ятниця, 13 березня 2020, 15:37

12 березня 2020 року відбулася поїздка до Національного науково-дослідного реставраційного центру України (м. Київ) з метою отримання відреставрованих музейних предметів з колекції Заповідника.  Робота відбувалася згідно угоди про співпрацю укладеної між Національним історико-етнографічним заповідником «Переяслав» з Національним науково-дослідним реставраційним центром України про дослідження, консервацію та реставрацію пам’яток історії та культури державної частини музейного фонду України.

Художники-реставратори Центру Богдан А.С., Левчик І.І., Фролова О.А., під керівництвом заступника генерального директора ННДРЦУ Бичко Т.А. та художника-реставратора Когут Л.В. відреставрували наступні музейні предмети основного фонду Заповідника: Ікона «Собор святих небесних сил безплотних», Ікона «Діва Марія», Ікона «Святі Власій і Харлампій», Ікона «Матір Божа».

Фахівцями-реставраторами окремо підбиралася методика реставрації, яка  включала технологічні етапи дезінфекції та очищення від бруду, відновлення первісного вигляду та консервації. Перед тим, як розпочати реставраційні заходи, досліджувався кожен музейний предмет, що надійшов на реставрацію: визначався склад матеріалів, в’язиво левкасу, пігменти, різновид покриття.

Відновлено зв’язок між основою, левкасом, фарбовим шаром. З’єднано дошки основи. Також відновлено цілісність основи, здійснено нарощення втрачених кутів, потоншено покривні шари лаку, підведено й тоновано реставраційний левкас, нанесено захисне покриття. Таким чином, у результаті проведеної реставраційної роботи, було відновлено автентичність пам’яток, зупинено процес їх руйнації, виявлено художні особливості та надано експозиційного вигляду.

Висловлюємо подяку за допомогу в проведенні реставраційних робіт реставраторам Національного науково-дослідного реставраційного центру України, які забезпечили якісне, високопрофесійне проведення робіт з практичної консервації й реставрації музейних предметів із фондової колекції та сподівається на подальшу співпрацю.

Головний зберігач фондів                                                       А.В. Задорожня

Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий как гость

0
Ваши комментарии будут проверены модератором.
правилами и условиями.
  • Комментарии не найдены