Новини

ПАМ’ЯТКООХОРОННА ЕКСПЕДИЦІЯ НА ТАШАНЬСЬКЕ ГОРОДИЩЕ

Категорія: Новини Створено: П'ятниця, 13 березня 2020, 14:57

У давньоруський період Переяслав виступав надійним південно-східним форпостом стольного града Києва та Київської землі.  Цьому в значній мірі сприяла багатоешелонна та гарно продумана система оборони самого міста, яка протягом Х – першої половини ХІІІ ст. служила також надійним захистом для  місцевого населення від спустошливих нападів кочових племен. До неї, крім укріплень самого Переяслава,  входила система «змійових» валів та укріплені городища-поселення, що нині знаходяться на території  сіл Ташань, Гайшин, Циблі, Вінинці, Пристроми, Городище (нині затоплене Канівським водосховищем).

Ці фортифікаційні об’єкти сьогодні належать до унікального  фонду культурної спадщини України і потребують належного збереження, вивчення та постійного пам’яткоохоронного моніторингу.

Із цією метою 12 березня 2020 р. експедиція Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» у складі: Олександра Колибенка, заступника генерального директора НІЕЗ «Переяслав» з науково-методичної роботи, Дмитра Тетері, завідувача науково-дослідного відділу археології, Тараса Нагайка, завідувача науково-дослідного відділу краєзнавства, Сергія Вовкодава, старшого наукового співробітника Музею космосу – здійснила поїздку до с. Ташань Переяслав-Хмельницького району. Її метою став огляд стану збереження археологічних пам’яток на території даного населеного пункту. Особливу увагу було звернуто на унікальний об’єкт – городище давньоруської доби.

У ході проведених робіт відбулася зустріч із головою Ташанської ОТГ Василем Петровичем Вовчанівським. На ній було обговорено питання, що стосуються охорони, збереження, популяризації Ташанського городища, накреслені плани подальшої співпраці та дій між місцевою громадою та НІЕЗ «Переяслав». Спільно із керівником громади проведено огляд пам'ятки. Також здійснено її візуальне обстеження, відео- та фотофіксацію за допомогою квадрокоптера,.

Учасники експедиції у с. Ташань також зустрілися із відомим краєзнавцем, активістом, дослідником історичної минувшини переяславського краю Юрієм Борисовичем Коржовим. Спільно з ним, крім городища давньоруського часу, науковці Заповідника ознайомилися з іншими пам’ятками й старожитностями, що знаходяться на території населеного пункту, а також обговорили важливі проблеми та напрямки подальшого наукового вивчення історичного минулого Переяславської землі.

Завідувач НДВ археології НІЕЗ «Переяслав»                                                    Дмитро Тетеря

Відео про городище в с. Ташань - https://youtu.be/YDgckdgJfUI

Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий как гость

0
Ваши комментарии будут проверены модератором.
правилами и условиями.
  • Комментарии не найдены