Новини

ФАХОВА ДИСКУСІЯ: УСНА ІСТОРІЯ У МУЗЕЙНОМУ ПРОСТОРІ

Категорія: Новини Створено: Вівторок, 01 жовтня 2019, 10:07
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

Упродовж 27-28 вересня у м. Чернівці за ініціативи Українського інституту національної пам’яті відбулося засідання усноісторичного клубу (куратор заходу – головний спеціаліст сектору обліку та збереження усних джерел УІНП Тетяна Привалко). Усна історія як галузь історичних досліджень займає важливе місце у міждисциплінарному дискурсі гуманітарних наук. Інституалізація цього напрямку має різні форми та є важливою ознакою розвитку громадянського суспільства. Усноісторичний клуб – це новітній формат, що вдруге апробується у середовищі фахівців-практиків. Перше засідання відбулося 20-21 червня 2019 р. у Запорізькому національному університеті. До участі у цих заходах були залучені вітчизняні дослідники у сфері усної історії, а також інших галузей. Зокрема на засідання клубу до Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича завітали науковці, музейні працівники, журналісти та вчителі з Запоріжжя, Києва, Львова, Переяслава-Хмельницького, Прилук, Рівного та Черкас.

Під час обговорення діяли чотири тематичні панелі: «Усна історія «незакінченого» минулого», «Усна історія в музейному просторі», «Усна історія в документальних фільмах» та «Усна історія в освітньому просторі». У якості дискутанта до участі у другій панелі організаторами заходу було запрошено кандидата історичних наук, завідувача науково-дослідного відділу історичного краєзнавства НІЕЗ «Переяслав» Тараса Нагайка. Ідеї та висновки роботи цього наукового зібрання дозолили розширити уявлення про сферу застосування усних джерел у неакадемічному середовищі, у тому числі обговорити місце усної історії у музейному просторі. Власний досвід щодо цього представили менеджер музейних програм та зв’язків з громадськістю Чернівецького музею історії та культури євреїв Буковини Анна Янчук, старший науковий співробітник Рівненського обласного краєзнавчого музею Галина Данильук, науковий співробітник Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Ірина Єзерська. У ході заходу учасники засідань обмінялися теоретичними та практичними напрацюваннями щодо організації усноісторичних проектів у різних галузях, зокрема й музейній.

Інф. НДВ історичного краєзнавства.

Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий как гость

0
Ваши комментарии будут проверены модератором.
правилами и условиями.
  • Комментарии не найдены