Новини

VIII МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ «ПРАВОСЛАВ’Я В УКРАЇНІ»

Категорія: Новини Створено: П'ятниця, 23 листопада 2018, 01:08
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

20 листопада 2018 року у Київській православній богословській академії, що на території Михайлівського золотоверхого собору у Києві, відбулася вже восьма за ліком наукова конференція «Православ’я в Україні». На якій обговорюються різноманітні питання функціонування православної церкви в Україні.

Цьогорічне зібрання було присвячене 100-літтю Української революції та держаному органу в справах релігій та боротьби за автокефалію.

На пленарному засіданні, яке проходило в актовій залі Академії з привітальними словами та доповідями виступили: Г. Папакін, доктор історичних наук, директор Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України; Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, доктор церковно-історичних наук, професор, Голова Інституту Церковної історії; Андрій Юраш, директор Департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України; протоієрей Олександр Трофимлюк, доктор наук з богослов’я, Алоіс Стімплефле, доктор, професор Гановерського і Гільдесгеймського університетів та ін. Останнім до присутніх звернувся Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

На секційних засіданнях розглядалися питання ролі Української церкви в історії українського державотворення та постатей в історії церкви; богослов’я та філософії; діяльності церкви в роки української революції (1917-1923 рр.), сучасні проблеми духовності в українському суспільстві та виклики ХХІ ст. Висвітлювалися теми джерелознавства, історіографії та мистецтвознавства, які мають відношення до церкви, християнства, православ’я в Україні.

Серед учасників наукового заходу були й представники Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав». Свої доповіді на секційних засіданнях представили Світлана Тетеря та Наталія Костюк, Тетяна Радіоненко, Світлана Авраменко та Віктор Ткаченко. Їхні статті також були надруковані у збірнику матеріалів Міжнародної конференції, що свідчить про високий фаховий рівень наукових співробітників заповідника. Адже, як зазначив у своєму виступі ректор Київської православної богословської академії, доктор богословських наук, професор, Митрополит Епіфаній, не всі статті було затверджено до друку у зв’язку з їх невідповідністю.

Зав. НДС «Музей М.М. Бенардоса» к.і.н., с.н.с.                                                          Віктор Ткаченко

Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий как гость

0
Ваши комментарии будут проверены модератором.
правилами и условиями.
  • Комментарии не найдены