Новини

ВІТАЄМО З УСПІШНИМ ЗАХИСТОМ КАНДИДАТСЬКОЇ ДИСЕРТАЦІЇ!

Категорія: Новини Створено: Неділя, 06 травня 2018, 08:35

  4 травня 2018 року в науковому житті Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» відбулася чергова знаменна подія – завідувач НДВ «Музей хліба» Олена Михайлівна Жам захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук на тему: «Борошномельне виробництво Правобережної України кінця ХVIII – початку ХХ ст.: історіографія». Дисертацію було успішно захищено за спеціальністю «07.00.06 – історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни» у спеціалізованій вченій раді К 27.053.02 при ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».

  Це вже друге дисертаційне дослідження, захищене науковими співробітниками НІЕЗ «Переяслав» за такою спеціальністю і в цій же спецраді. Науковим керівником виступила кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри історії та культури України названого університету Висовень Оксана Іванівна, офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор, професор кафедри міжнародних відносин Київського національного університету культури і мистецтв Ластовський Валерій Васильович, кандидат історичних наук, Голова Української млинологічної асоціації Лавріненко Назар Петрович.

  Делегація НІЕЗ «Переяслав», після успішного захисту дисертаційного дослідження, щиро привітала Олену Михайлівну з підтвердженням статусу науковця та побажала подальших успіхів на шляху досліджень у галузі вітчизняного млинарства. Виступаючи зі словами подяки, дисертантка зазначила, що розглядає захист своєї дисертації як данину пам’яті свого батька – Жама Михайла Івановича, який у свій час організував перевезення та музеєфікацію на території Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини у Переяславі практично всієї музейної колекції вітряків та млинів.

  Наукова спільнота НІЕЗ «Переяслав» поповнилася ще одним спеціалістом вищої кваліфікації й тепер у заповіднику працює вже 12 кандидатів історичних наук за шістьма спеціальностями: археологія, історія України, історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни, військова історія, етнологія, історія науки і техніки. Враховуючи заплановані у цьому році захисти дисертаційних досліджень ще двох молодих науковців НІЕЗ «Переяслав», наш заклад впевнено утримує першість за цим критерієм серед вітчизняних заповідників (крім двох київських – НКПІКЗ та «Софія Київська»).

Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий как гость

0
Ваши комментарии будут проверены модератором.
правилами и условиями.
  • Комментарии не найдены