Новини

12 ГРУДНЯ 2017 РОКУ ВІДБУВСЯ СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ «МУЗЕЇ В СУЧАСНОМУ СВІТІ»

Категорія: Новини Створено: Середа, 13 грудня 2017, 15:22

12 грудня під час семінару-практикуму «Музеї в сучасному світі», організованому Міністерством культури України для керівників музейних закладів та заповідників сфери управління Мінкультури, було розглянуто та обговорено нагальну проблематику їх діяльності, а також річні звіти керівників Національних заповідників.

Міністр культури України Євген Нищук відзначив важливість проведення подібних науково-практичних зібрань серед музейних фахівців, адже напрацьовані результати мають бути впроваджені у практику діяльності та в подальшому передані спорідненим закладам культури.

«Такі зустрічі мають стати регулярними, з чітко визначеними темами чи проблематикою. Переконаний, наступний 2018 рік – Рік культурної спадщини, стане гарним стартом для розширення зв’язків та обміну досвідом, запозичення світових практик у вітчизняну музейну справу, вдихне в цю сферу свіже дихання. В сучасному світі напрацьовані певні механізми взаємодії між громадськістю, державними інституціями та музейним середовищем, а також певні практики щодо викликів у разі надзвичайних ситуацій в частині охорони культурної спадщини – збереження музейних колекцій, моніторингу ситуації з культурними надбаннями, які належать державі, на окупованих територіях тощо. Все те, що є важливим та актуальним для нашої музейної галузі сьогодні», – сказав Євген Нищук.

Він також наголосив, що зростають і урізноманітнюються вимоги відвідувачів до музейних закладів, коли саме людина прагне стати активним учасником музейних процесів: «Ми маємо робити більше таких проектів як «Ніч у музеї», як проект «Енеїда», як Фестиваль молодих українських художників та інші театралізовані проекти, перфоманси, презентації. А також розглядати нові практики в частині експонувань, залучати кураторів і робити цікаві нові проекти. Музеї можуть заробляти і для цього в Україні є всі можливості».

Під час семінару зі звітом за річний період також виступив генеральний директор Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» Лукашевич О.М.

Інформація із сайту Міністерства культури України: http://mincult.kmu.gov.ua

Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий как гость

0
Ваши комментарии будут проверены модератором.
правилами и условиями.
  • Комментарии не найдены