Новини

НАТАЛІЯ ДЗЮБЕНКО-МЕЙС ЗАВІТАЛА ДО МУЗЕЇВ НІЕЗ «ПЕРЕЯСЛАВ»

Категорія: Новини Створено: Середа, 29 листопада 2017, 18:55
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

28 листопада Переяслав відвідала знана постать науково-культурного простору України Наталія Дзюбенко-Мейс. Відома шевченкознавця, письменниця, авторка наукових та публіцистичних розвідок, редактор та упорядник матеріалів з вітчизняної історії та культури стала гостем місцевого університету та Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав». Зокрема, відвідуючи вуз для професорсько-викладацького складу, студентів та представників місцевої інтелігенції пані Наталія виступила з лекторієм «Джеймс Мейс: Концепція пост геноцидного суспільства». У свій час, 2003 р., саме відомий американський дослідник українського голодомору 1932-1933 рр. Д.Мейс натхненний відомим портретом Т.Шевченка зі свічкою, запропонував вшановувати пам’ять жертв голоду запалюючи свічку.

Він твердив, що із появою «Кобзаря» Україна була приречена на незалежність. Будучи нащадком знищеного індіанського племені Черокі він вважав, що повинен і словом і ділом допомогти українцям повернути власну історичну пам’ять, зокрема й про події голодомору. Відомою фразою Д.Мейса є – «Ваші мертві обрали мене».

Наталія Дзюбенко-Мейс розповіла присутнім про свого чоловіка, який був беззаперечним патріотом України. Також вона презентувала аудиторії власну поетичну збірку «Та, що біжить по стерні» та ознайомила з «творчою кухнею» роману «Андрій Первозванний».

У супроводі працівників НІЕЗ«Переяслав» – заступника генерального директора з наукової роботи Олександра Колибенка та старшого наукового співробітника Тараса Нагайка – відома дослідниця життєвого та творчого спадку Т.Шевченка відвідала Музей «Заповіту», де ознайомилася з експозицією, а також зустрілася з колегою, дослідницею та поетесою Наталією Павлик, отримавши у подарунок збірки її творів.Натхненна візитом та творчим спілкуванням гостя залишила щирий запис у «Книзі відгуків: «Я глибоко вражена. Неможливо без потрясіння слухати про перебування нашого Тараса Григоровича на Переяславській землі. Тут його дух, тут його слово. Низький уклін всім працівникам музею, особливо пані Наталі Павлик за те, що несете вогонь шевченкової свічі людям…».

Наступним музеєм, що його відвідала пані Наталія Дзюбенко-Мейс був Меморіальний музей Г.С.Сковороди. Під час екскурсії гостя висловила думку про виключну роль та значення духовних світочів України, що залишили свій слід на Переяславщині. Сподіваємося, що цей візит сприятиме новим творчим задумам пані Наталі та окреслить горизонти подальшої співпраці.

 

Кандидат історичних наук,

старший науковий співробітник

НДС «Археологічна експедиція» НІЕЗ «Переяслав»                                                Тарас Нагайко

Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий как гость

0
Ваши комментарии будут проверены модератором.
правилами и условиями.
  • Комментарии не найдены