19 ЛИСТОПАДА НАРОДИВСЯ ЗАХИСНИК УКРАЇНИ РОМАН ГРИЦЕНКО

19 ЛИСТОПАДА НАРОДИВСЯ ЗАХИСНИК УКРАЇНИ РОМАН ГРИЦЕНКО

19 листопада 1980 р. народився захисник України, телефоніст відділення управління взводу, управління командира 3-ої батареї гаубичного артилерійського дивізіону, 6-го окремого мотопіхотного батальйону, 44-ої окремої артилерійської бригади ім. гетьмана Данила Апостола ОК «Захід» Роман Володимирович Гриценко.

Р. В. Гриценко народився в місті Переяславі-Хмельницькому, Київської області. Після закінчення міської середньо школи № 5 у 1996 р. вступив до Переяслав-Хмельницького ПТУ № 22, здобув професію тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва.

2003-2004 рр. служив за контрактом у 6-му навчальному артилерійському полку, в/ч А 0473 Сухопутних військ Збройних сил України.

4 вересня 2014 р. був мобілізований Переяслав-Хмельницьким ОМВК в зону проведення антитерористичної операції.

9 січня 2015 р., поблизу міста Щастя на Луганщині, Р. В. Гриценко у бронежилеті стояв на варті за бруствером з ящиків з-під набоїв та ворожий снайпер все ж вичекав момент, коли Роман повернув руку і відкрив шлях для кулі, яка прошила його тіло наскрізь. Роман помер миттєво.

Громадське прощання з загиблим відбувалося у районному будинку культури. Віддати останню шану загиблому Герою прийшли жителі міста, побратими, представники міської і районної влади. Заупокійну службу відправили священики УПЦ КП.

13 січня, під постріли військового салюту та звуки духового оркестру, Героя поховали на Ярмарковому кладовищі у Переяславі.

Указом Президента України № 311/2015 від 4 червня 2015 р. «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

20 травня 2015 р. на фасаді Переяславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 (з 2023 р. – Переяславська гімназія № 5) було відкрито меморіальну дошку на честь випускника закладу Романа Гриценка.

4 червня 2017 р. діти Р. В. Гриценка отримали відзнаку Української православної церкви Київського патріархату – медаль «За жертовність і любов до України» її вручив настоятель Свято-Єфремівського храму, капелан Дмитро Волошин.

Ім’я Романа Гриценка викарбуване на одній із стел «Пам’ятного знаку воїнам Антитерористичної операції» відкритого у Переяславі 23 березня 2019 р.

У 2016 р. одну з вулиць Переяслава назвали на честь Романа Гриценка, а 2020 р. йому присвоїли звання «Почесний громадянин міста Переяслава» (посмертно).

Вічна пам'ять Герою !

 

Старша наукова співробітниця НДВ історичного краєзнавства                                           Ганна Наконечна